Partnerzy serwisu:

Autobusy za pociągi na odcinku Słupsk – Szczecinek przez cały przyszły rok

Jakub Madrjas 21.11.2017 2,1k

Autobusy za pociągi na odcinku Słupsk – Szczecinek przez cały przyszły rok
fot. Antekbojar, lic. CC0 1.0 Wikimedia commons
Trwa modernizacja jednotorowej linii kolejowej nr 405 pomiędzy Słupskiem a Szczecinkiem. Przewozy Regionalne wprowadziły w związku z tym komunikację autobusową za pociągi. Obecnie szukają wykonawcy przejazdów zastępczych na cały nowy rozkład jazdy.
Chodzi o modernizację linii nr 405 ze Słupska do Ustki, o której pisaliśmy tutaj. Początkowo zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zakładał rozpoczęcie prac 3 września, jednak w związku z pojawieniem się możliwości wcześniejszego rozpoczęcia robót termin ich realizacji został przyspieszony, a linię zamknięto już na początku lipca. Przewozy Regionalne musiały na gwałt szukać komunikacji zastępczej. Jazda autobusem pomiędzy Słupskiem a Miastkiem trwa niecałe dwie godziny; do Szczecinka jedziemy jeszcze o 55 minut dłużej.

Teraz Przewozy Regionalne szukają wykonawcy komunikacji zastępczej na cały kolejny sezon, od 10 grudnia 2017 do 8 grudnia 2018 roku. Przewidywany przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy to około 543 293 km. Do realizacji usługi przewozowej niezbędne jest dysponowanie minimum pięcioma autobusami: czterema autobusami o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących i jednym autobusem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, o pojemności pięćdziesiąt miejsc siedzących i stojących łącznie, dopuszczonymi do ruchu, posiadającymi aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW dla kierowcy i pasażera.

W trakcie realizacji usługi Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia miejsc postojowych w Słupsku, Miastku i Szczecinku, gdzie w przypadku opóźnienia pociągu pojazdy będą oczekiwały na skomunikowanie bez zakłócania ruchu drogowego. Zamawiający zapewni przejazd umundurowanego kierownika pociągu „Przewozy Regionalne” Oddział Pomorski w Gdyni w pierwszym autobusie za każdy pociąg. W przypadku konieczności uruchomienia drugiego autobusu za dany pociąg, kierowca tego autobusu powinien być wyposażony przez wykonawcę w sprawny telefon komórkowy dla operatywnej łączności z kierownikiem pociągu lub dyspozytorem zamawiającego w przypadku wystąpienia utrudnień podczas realizacji procesu przewozowego. 

Przejazd, tak jak obecnie, będzie możliwy na podstawie ważnych biletów spółki Przewozy Regionalne. Otwarcie ofert planowane jest na 28 listopada.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony