Partnerzy serwisu:

Autobusy szynowe SA101 i SA102 jeszcze trochę pojeżdżą

Michał Szymajda 15.06.2016 728

Autobusy szynowe SA101 i SA102 jeszcze trochę pojeżdżą
To prawdopodobnie ostatni moment, by przejechać się tym pojazdem z ZNTK PoznańFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Mimo wcześniejszych deklaracji o wycofaniu serii, autobusy szynowe serii SA102 wciąż kursują po polskich torach. To niewątpliwa gratka dla miłośników kolei, ale już mniejsza dla pasażerów, którzy codziennie jeżdżą tymi pojazdami.
Ostatnim użytkownikiem dwuczłonowych autobusów szynowych SA101 i SA102 jest Oddział Pomorski Przewozów Regionalnych. Na Pomorzu kursują głównie na linii Chojnice – Szczecinek i Szczecinek – Słupsk. Okazuje się, że pojeżdżą do końca roku. Wtedy zostaną zastąpione przez autobusy szynowe serii SA133 i SA109.

– Pojazd SA101-001 zostanie wycofany z trasy w październiku tego roku, natomiast SA102 z numerami 002 i 003 zjadą ze szlaków na przełomie listopada i grudnia – poinformował Michał Stilger, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. Historię eksploatacji tych pojazdów i opinię o nich zamieściliśmy TUTAJ.

Kilka tygodni temu Przewozy Regionalne rozpisały także przetarg na zakup jednego fabrycznie nowego, trójczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego z opcją dostawy dwóch kolejnych. Nie jest jednak jasne, czy pojazdy te trafią na Podkarpacie czy właśnie na Pomorze.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony