Partnerzy serwisu:

Autobusy pojadą na części trasy IC Kociewie i TLK Uznam [aktualizacja]

Michał Szymajda 26.02.2018 4,6k

Autobusy pojadą na części trasy IC Kociewie i TLK Uznam [aktualizacja]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Od 11 marca wyjazd z Gorzowa Wielkopolskiego pociągami PKP Intercity będzie jeszcze bardziej utrudniony. Dwa z trzech pociągów przewoźnika na odcinku do stacji Strzelce Krajeńskie zostaną zastąpione autobusami.
Przypomnijmy: od początku obecnego rozkładu jazdy PKP Intercity miało problem z punktualnym kursowaniem TLK Uznam i IC Kociewie, których rozkłady jazdy wzajemnie się zazębiają. Dokładnie opisaliśmy problem tutaj, a przewoźnik podjął dość skuteczną próbę poprawienia obiegów składów.

Tym razem TLK Uznam i IC Kociewie na odcinku od Gorzowa Wielkopolskiego Wschodniego (odcinek do głównej stacji w Gorzowie jest obecnie w trakcie modernizacji) do Krzyża Strzelec Krajeńskich (aktualizacja na podstawie korekty przesłanej przez biuro prasowe PKP Intercity: od 11 marca w rzeczywistości ZKA jest na odcinku Strzelce Krajeńskie Wschód – Gorzów Wlkp. – Strzelce Krajeńskie Wschód dla pociągu 58108 Kociewie jadącego z Gdyni i 88172 Uznam jadącego do Chełma) zostaną całkowicie zastąpione autobusami. Stanie się to już 11 marca, mimo że Przewozy Regionalne zaplanowały wstrzymanie swoich pociągów z uwagi na prace modernizacje dopiero od 9 maja. Dlaczego PKP Intercity zastąpi pociągi autobusami wcześniej?

– Obecnie skład TLK Kociewie przyjeżdża do Gorzowa o godzinie 22:19. Następnie przechodzi na pociąg TLK Uznam i odjeżdża o 23:04. Od marca, na skutek prac modernizacyjnych prowadzonych na innych odcinkach sieci, pociąg TLK Kociewie będzie przyjeżdżał później. Nie jest więc możliwe utrzymanie odjazdu pociągu TLK Uznam o 23:04. A musi on wyjechać tak, by zdążył w Chełmie na skomunikowanie ze składem jadącym do stacji Kowel – wyjaśnia Marta Ziemska.

Tym samym przez dwa kolejne miesiące jedynym pociągiem PKP Intercity dojeżdżającym do Gorzowa po szynach będzie TLK Warta w relacji z Poznania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony