Partnerzy serwisu:

Autobusem szynowym Pesy pojedziemy na kijowskie lotnisko Boryspil

Michał Szymajda 21.02.2018 43

Autobusem szynowym Pesy pojedziemy na kijowskie lotnisko Boryspil
620M w WilnieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Ukrzalizyncia zapowiedziała uruchomienie połączenia kolejowego pomiędzy głównym kijowskim dworcem a lotniskiem Boryspil. Obsłużyć je mają autobusy szynowe wyprodukowane w bydgoskiej Pesie.
Prace przy wydłużeniu linii pod jeden z terminali mają rozpocząć się wiosną tego roku, a optymistyczne zapewnienia zarządu Ukraińskich Kolei mówią o końcu prac jeszcze w 2018 roku. Rząd ukraiński wyraził poparcie dla planu, który uwzględnia duże wzrosty ruchu lotniczego w stolicy Ukrainy – w 2017 r. Boryspil obsłużył 10,5 mln pasażerów, czyli o 18% więcej niż w roku poprzednim.

Dociągnięcie linii do lotniska, modernizacja istniejącej infrastruktury i przygotowanie pojazdów 620M (kursujących obecnie w różnych częściach kraju) do nowej roli ma pochłonąć około 25 mln euro. Według zapewnień UZ projekt ma się zwrócić za około 10 lat. Zarzucono poprzednie plany budowy podziemnego terminalu i dodatkowych stacji na trasie i zdecydowano się na wariant oszczędnościowy.

Autobusy szynowe 620M (Ukrzaliznycia ma ich 11 sztuk) mają przejeżdżać trasę w około 30 minut i wyjeżdżać z głównego dworca Kijów Pasażyrskij. Przejadą też przez stację węzłową Darnycia. Szacuje się, że bilety będą kosztować około 100 hrywien. To około 12 zł. Uwzględniając ceny przejazdów pociągami na Ukrainie, to cena stosunkowo wysoka.

Warto przypomnieć, że szynobusy serii 620M wożą już pasażerów na lotnisko w Wilnie na Litwie z głównego dworca kolejowego w tym mieście. Oferują tam najlepszy czas przejazdu w stosunku do innych istniejących na podobnej trasie środków transportu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony