Partnerzy serwisu:

Autobus zastępczy nie dojedzie do Krakowa Głównego przez brak miejsca... na torach

Jakub Madrjas 29.08.2020 117

Autobus zastępczy nie dojedzie do Krakowa Głównego przez brak miejsca... na torach
fot. Polregio
Już jutro wejdzie w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Dziesiątki zmian czekają pasażerów Polregio w całej Polsce.
Od dnia 30 sierpnia do 7 listopada 2020 r. zarządca infrastruktury kolejowej Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wdraża kolejne zmiany czasowe do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2019/2020. Zmiany zostają wprowadzone w ramach IV cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów, wynikającej ze zmiany układu prac modernizacyjnych i naprawczych realizowanych przez zarządcę. - Niestety, w związku z kontynuacją prac modernizacyjnych i naprawczych do końca rozkładu jazdy 2019/2020, realizowanych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe - podróżnych czekać będzie wiele utrudnień - przyznaje przewoźnik.

Do interesującej sytuacji dojdzie w Małopolsce. Jak czytamy, z powodu modernizacji linii E30 wciąż brakuje przepustowości na odcinku Kraków Główny - Kraków Płaszów. Z tego względu pociągi z Bielska Białej i Wadowic mają skróconą relację do Krakowa Płaszowa. I nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie to, że te pociągi wcale nie pojadą - zostały zastąpione komunikacją zastępczą z powodu modernizacji innej linii, nr 117. I według informacji przewoźnika te autobusy zastępcze również mają skróconą trasę do Krakowa Płaszowa z powodu braku przepustowości na torach...

Kolejne utrudnienia czekają podróżnych w związku z pracami modernizacyjnymi na linii 133 na odc. Krzeszowice -Trzebinia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi w relacji Kraków Gł. - Oświęcim - Kraków Gł. na odc. Krzeszowice - Oświęcim - Krzeszowice zostaną obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową. Jak już pisaliśmy, odwołane zostały już wcześniej wszystkie pociągi relacji Kraków Gł. - Czechowice Dziedzice. Kursowanie pociągów w relacji Kraków Gł. - Czechowice Dziedzice - Kraków Gł. będzie możliwe tylko w piątki i niedziele. Jak już pisaliśmy, wraca komunikacja zastępcza na kolejową Zakopiankę

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy pociągów Polregio w regionach, dostępne są na stronie przewoźnika oddzielnie dla każdego województwa:Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony