Partnerzy serwisu:

Autobus zamiast kolei na trasie Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle

Leonard Dolecki/ Jakub Madrjas 17.08.2017 2,6k

Autobus zamiast kolei na trasie Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle
fot. umwo.opole.pl
– Mając na względzie konieczność poniesienia ogromnych kosztów związanych z odtworzeniem linii kolejowej Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle, zakupem taboru spalinowego do obsługi takiego połączenia i ewentualnej realizacji przewozów, trudno obecnie rozważać możliwość wznowienia ruchu na tej trasie – mówi w rozmowie z portalem „rynek-kolejowy.pl” Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły.
Autobus na trasie Strzelce Opolskie – Kędzierzyn

Burmistrz miejscowości Ujazd, Tadeusz Kauch, chce odtworzenia linii kolejowej Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle. Jak twierdzi – mogłoby to ułatwić dojazd do pracy w strefie gospodarczej setkom pracowników. Ostatni pociąg osobowy przejechał tą linią w 2000 roku. Obecnie większość torów jest rozebrana, a stacje zostały sprzedane prywatnym właścicielom.

– Dotychczas w samorządzie województwa nie analizowano realizacji przewozów kolejowych ze względu na to, że linia kolejowa nr 175 na odcinku Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle jest nieprzejezdna, ma poważne braki w infrastrukturze torowej i realizacja przewozów kolejowych jest obecnie niemożliwa – komentuje sprawę Violetta Ruszczewska.

Zaznacza jednak, że w przyjętym przez Sejmik Województwa Opolskiego w 2014 roku Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Opolskiego wskazano zapewnienie dostępności komunikacją publiczną dla linii Strzelce Opolskie – Kędzierzyn-Koźle transportem autobusowym.

Zrównoważony transport

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020 planujemy dofinansowanie rewitalizacji trzech regionalnych linii kolejowych, ze względu na pogarszające się ich parametry techniczne, na których obecnie realizowane są pasażerskie przewozy kolejowe. Są to trasy Opole – Nysa, Opole – Kluczbork, Nysa – Brzeg.

– Dodatkowo sieć komunikacyjna regionu opisana jest w przyjętym przez Sejmik Województwa Opolskiego w 2014 roku Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Opolskiego, czyli dokumencie wskazującym wizję i sposób organizacji publicznego transportu zbiorowego (kolejowego i autobusowego) w województwie opolskim – komentuje rzecznik prasowy marszałka województwa opolskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony