Partnerzy serwisu:

Cztery ED250 Pendolino wyłączone z ruchu po wypadkach [zdjęcia]

Michał Szymajda 18.07.2018 8,6k

arrow
arrow
Cztery ED250 Pendolino wyłączone z ruchu po wypadkach [zdjęcia]
fot. Michał Świderski, e-kg.pl
Cztery ED250 Pendolino wyłączone z ruchu po wypadkach [zdjęcia]
Cztery ED250 Pendolino wyłączone z ruchu po wypadkach [zdjęcia]
Cztery ED250 Pendolino wyłączone z ruchu po wypadkach [zdjęcia]
17 lipca na linii kolejowej 402 w miejscowości Podczele, tuż przed Kołobrzegiem, doszło do zderzenia pociągu EIP 3800 z Krakowa Głównego do Kołobrzegu z samochodem osobowym. Kierowca auta przeżył.
Do wypadku doszło po zmroku podczas opadów deszczu, na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Podczele. Pociąg przejeżdżał przez przejazd z niewielką prędkością a po zderzeniu przekroczył przejazd tylko dwoma wagonami. Dlatego jego uszkodzenia są bardzo niewielkie.

61 latek prowadzący pojazd nie odniósł poważnych obrażeń. W pociągu znajdowało się około 40 pasażerów, którzy udali się do Kołobrzegu innymi środkami transportu. Lokalne portale mówią o uszkodzeniu rogatek, przez które przejeżdżał pociąg. Sprawdzamy te informacje w PKP PLK. 

Cztery pociągi Pendolino wyłączone po kolizjach

W sprawie kolizji PKP Intercity przesłało do nas komunikat.

"17 lipca br., o godzinie 22:12 na przejeździe kolejowo-drogowym pod pociąg EIP 3800 relacji Kraków Główny – Kołobrzeg wjechał samochód osobowy. Dzięki właściwemu zachowaniu maszynisty, który zmniejszył prędkość pociągu przed przejazdem kolejowo-drogowym, udało się zminimalizować skutki zdarzenia. Pasażerowie i obsługa pociągu nie zostali poszkodowani. Pod opieką drużyny konduktorskiej i służb 40 pasażerów, którzy byli na pokładzie, około godziny 22.40 bezpiecznie opuścili pociąg. Po wykonaniu czynności przez odpowiednie służby, pociąg dojechał na stację w Kołobrzegu o godzinie 0:10. Okoliczności wczorajszego zdarzenia bada specjalnie do tego powołana komisja.

W tej chwili mamy wyłączonych z ruchu 6 pojazdów ED250, w tym są 4 pokolizyjne (łącznie z ED 250 po wypadkach pod Ozimkiem i Modlinem, oraz z pojazdami, które ostatnio brały udział w zdarzeniach koło Pszczyny i w Kołobrzegu), jeden jest na planowym przeglądzie technicznym, a kolejny jest na rewizyjnej naprawie okresowej."

...ale dwa szybko wrócą na tory

Jak dodała Agnieszka Serbeńska, dwa ED250 szybko wrócą na tory.

– Pojazd, który doznał uszkodzenia pod Pszczyną, do końca tego tygodnia powróci na tory. Natomiast ED250, które zderzyło się z autem pod Kołobrzegiem powinno szybko powrócić na tory, zaraz po jego technicznym sprawdzeniu. Pojazd samodzielnie wrócił do Warszawy i odbywa się jego kontrola – dodał rzecznik prasowy PKP Intercity.

Zamiast Pendolino składy wagonowe

Przypomnijmy, że 13 lipca do zderzenia Pendolino z autem na przejeździe doszło pod Bielskiem-Białą. Zderzenia z udziałem najdroższych pociągów są coraz większym problemem dla przewoźnika. Dziś (18 lipca) zamiast ED250 uruchomione zostały składy wagonowe w trzech pociągach. Chodzi oczywiście o EIP 1840 relacji Warszawa Zachodnia – Kołobrzeg i EIP 8140 relacji Kołobrzeg – Warszawa Zachodnia, oraz EIP 4100 relacji Bielsko-Biała Główna – Warszawa Wschodnia.

Zdjęcia ze zdarzenia pod Kołobrzegiem otrzymaliśmy dzięki uprzejmości portalu http://www.e-kg.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony