Partnerzy serwisu:

Austriacy wstrzymują połączenia pasażerskie do Włoch. Przez koronawirus

Artur Bogdanowicz 11.03.2020 48

Austriacy wstrzymują połączenia pasażerskie do Włoch. Przez koronawirus
Fot. Michał Szymajda (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Austriackie ÖBB poinformowały właśnie o zawieszeniu przewozów kolejowych na liniach do Włoch. Do innych krajów pociągi jednak z Austrii wyjeżdżają.
Pociągi dalekobieżne po północnej stronie kończą bieg w Villach i Innsbrucku. Ograniczeniami dotkniętych jest 10 par pociągów nocnych i dziennych, w tym 5 par linii Monachium – Innsbruck – Bozen – Werona (Bolonia/Wenecja). Bez zmian prowadzone są przewozy towarowe. W dalszym ciągu nie kursują pociągi regionalne między Steinach am Brenner i Brennero/Brenner, Villach i Tarvisio oraz Sillian i San Candido/Innichen. Zawieszenie pociągów przejeżdżających przez północne Włochy wiąże się z epidemią koronawirusa w Lombardii.

Na razie bez problemu prowadzony jest ruch pociągów do innych państw. Kursuje m.in. uruchamiany przez Koleje Austriackie pociąg Nightjet z Wiednia do Berlina przez Wrocław i Zieloną Górę. Także w tym pociągu trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi kontrolami sanitarnymi. Pasażerom, przy przekraczaniu granic mierzona jest temperatura, trzeba też wypełnić specjalną ankietę. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

współpraca: ms


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony