Partnerzy serwisu:

Austria wstrzymuje 70% pociągów

Michał Szymajda 18.03.2020 20

Austria wstrzymuje 70% pociągów
Fot. ÖBB
Kolejny duży europejski operator ogranicza kursowanie swoich pociągów krajowych. Liczba pociągów uruchamianych w Austrii została zmniejszona aż o 70%. Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa.
Ograniczenia w głównej mierze dotknęły pociągów międzynarodowych, dalekobieżnych, ale także części regionalnych. Ma to wpływa także na siatkę połączeń nocnych wykonywanych w innych krajach, np. w Niemczech. 17 marca raport o skasowaniu większości połączeń przedstawił obywatelom swojego kraju kanclerz Austrii Sebastian Kurz. Jest to oczywiście związane z chęcią ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. W Austrii, podobnie jak w Polsce, zamknięto szkoły i większość sklepów (poza spożywczymi). Obowiązuje także zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób. Zamknięto także lotniska pasażerskie, w tym duży wiedeński hub.

Jak poinformowała agencja prasowa APA, do 18 marca w Austrii wykryto 1132 zakażenia nowym koronawirusem. Trzy osoby zmarły w wyniku powikłań.

Znaczne ograniczenia w ruchu pociągów wprowadzono także w Polsce, Niemczech, w Czechach i na Słowacji, w Austrii oraz w kilku innych europejskich krajach. Drakońskie środki zastosowano na Ukrainie i w Słowenii, gdzie ruch kolejowy zatrzymano całkowicie.

Wszystkie istotne informacje dotyczące wpływu koronawirusa na transport kolejowy można znaleźć tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony