Partnerzy serwisu:

Austria: Niewielka podwyżka cen biletów i nowe pociągi Nightjet

Artur Bogdanowicz (współpraca: ms) 05.11.2022 2,1k

Austria: Niewielka podwyżka cen biletów i nowe pociągi Nightjet
Pociąg Nightjet w RaciborzuFot. ms, rynek-kolejowy
W Austrii drożeją bilety jednorazowe. Podwyżka, którą zapowiedziały państwowe koleje ÖBB nie jest jednak drastyczna, a szereg promocji ma umożliwić dalsze tanie podróże. Będzie też rozwój siatki połączeń.
W związku ze wzrostem cen energii wraz ze zmianą rozkładu jazdy pociągów w grudniu w Austrii wzrosną ceny biletów, zapowiedziały koleje ÖBB. Za bilet w drugiej klasie zapłacić trzeba będzie średnio 3,9% więcej. W dalszym ciągu dostępne będą bilety w ofertach specjalnych, zakupione wcześniej kosztować mają dużo mniej. Nowością będzie wprowadzenie, na wzór niemiecki, bezpłatnej miejscówki w klasie pierwszej dostępnej w momencie zakupu biletu.

Koleje Austriackie planują także wydłużenie tras nocnych pociągów międzynarodowych. Pociąg Nightjet z Monachium do Wenecji, z wagonami do Budapesztu, chorwackiej Rijeki i Zagrzebia, będzie startować rozpoczynać bieg już w Sztutgarcie, dzięki czemu również z Ulm i Augsburga dojechać będzie można nocą do wymienionych miejscowości.

Inną ciekawą zmianą jest ta dotycząca pociągu Nightjet z Monachium i Wiednia do Mediolanu. Zostanie on wydłużony do Genui. Nowością będzie połączenie z Pragi przez Lipsk, Berlin, Frankfurt do Zurychu, które realizowane będzie we współpracy z Kolejami Czeskimi (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Od maja do października trzy razy w tygodniu pojedzie pociąg Wieden-Graz-Split.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony