Partnerzy serwisu:

Wodorowy iLint może wozić bez przeszkód pasażerów w Austrii

inf. pras 04.12.2020 1k

Wodorowy iLint może wozić bez przeszkód pasażerów w Austrii
Fot. Alstom
Alstom zakończył z sukcesem trzymiesięczne testy pociągu wodorowego w Austrii. Coradia iLint został w pełni zatwierdzony do regularnej obsługi pasażerskiej Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB).
Austria jest drugim krajem w Europie – po Niemczech – który w pełni zaakceptował pociągi Alstom Coradia iLint jako bezemisyjną alternatywę spalinowych zespołów trakcyjnych. Coradia iLint, pierwszy na świecie pociąg napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, ukończył z powodzeniem trzymiesięczne testy eksploatacyjne na liniach regionalnych Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB) i został w pełni zatwierdzony do regularnej obsługi pasażerskiej.

Po raz kolejny Alstom podkreśla swoją wiodącą pozycję w obszarze wodorowego transportu kolejowego – żaden inny producent nie oferuje obecnie niezawodnego, przetestowanego pociągu wodorowego gotowego do produkcji seryjnej.

Pociąg został oficjalnie zatwierdzony także przez najwyższy austriacki organ ds. kolei, austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energetyki, Mobilności, Innowacji i Technologii (BMK).

– Z ogromną dumą możemy potwierdzić, że Coradia iLint udowodnił swoją wszechstronność na wszystkich obsługiwanych trasach, z zachowaniem wydajności nawet na stromych odcinkach. Jesteśmy dumni, że pociąg został już oficjalnie zatwierdzony w Austrii. Pragnę również pogratulować ÖBB za pionierską postawę w testowaniu technologii wodorowej na torach w Austrii – powiedział Gian Luca Erbacci, wiceprezes Alstom w Europie

Trzymiesięczne jazdy testowe były realizowane na czterech wymagających trasach w południowym rejonie Dolnej Austrii, w Wiedniu i wschodniej Styrii. ÖBB są zadowolone z wyników jazd testowych i możliwości, jakie oferuje pociąg wodorowy. Dane zebrane w ramach udanej eksploatacji testowej w Austrii zostaną teraz przeanalizowane w celu dalszego doskonalenia technologii i dostosowania jej do specyficznych warunków.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Alstom uzyskał kolejny kontrakt na dostawę wodorowych zespołów trakcyjnych z Włoch. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony