Partnerzy serwisu:

Atak hakerski na stronę informacyjną o łącznicy. Niebezpieczeństwo zażegnane

Jakub Madrjas 21.07.2017 2,5k

Atak hakerski na stronę informacyjną o łącznicy. Niebezpieczeństwo zażegnane
fot. Public Domain
Dziś doszło do ataku hakerskiego na stronę informującą o budowie łącznicy kolejowej w Krakowie. Po kilku godzinach stronę udało się przywrócić.
Ofiarą ataku była strona Kolej Górą!, dostępna pod adresem http://www.zablocie-krzemionki.pl/. Można na niej znaleźć informacje o budowie łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, galerię zdjęć czy aktualności. Dziś rano na stronie wyświetlała się jednak jedynie informacja o autorze ataku hakerskiego (którego nie podamy).

Ok. godz. 13:00 PKP PLK poinformowała, że strona internetowa już działa. – Nie ma żadnych problemów z korzystaniem. Firma odpowiedzialna za utrzymanie strony poinformowała nas, że dołoży wszelkich starań, aby podobna sytuacja już się nie powtórzyła – informuje Joanna Kubiak z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodaje, strona znajduje się na serwerach jednego z największych polskich dostawców usług hostingowych, który wprowadził kolejne zabezpieczenia. – Z oczywistych względów nie podajemy szczegółów wprowadzanych zabezpieczeń, aby nie ułatwiać „pracy” hakerom – mówi przedstawicielka PLK.

Czy odwiedzający stronę podczas ataku byli narażeni na zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem? Zdaniem PKP PLK – nie. – Wejście na stronę inwestycji było i jest bezpieczne – podkreśla Kubiak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony