Partnerzy serwisu:

Atak hakerski na Koleje Ukraińskie. Pociągi jednak kursują

Michał Szymajda 24.03.2022 947

Atak hakerski na Koleje Ukraińskie. Pociągi jednak kursują
Fot. M. Szymajda
23 marca późnym wieczorem Koleje Ukraińskie poinformowały o ataku hakerskim na dostawców usług internetowych realizujących zadania dla Kolei Ukraińskich. Nie działa część usług, ale pociągi kursują.
– W związku z dużym atakiem na dostawców usług online – sprzedaż biletów przez internet oraz infolinia w tej chwili nie działają – poinformowały w nocy 23 marca Koleje Ukraińskie. Sprawdziliśmy to – biletów za pośrednictwem serwisu booking.uz.gov.ua rzeczywiście kupić nie można, choć sama strona działa i wyświetlany jest na niej komunikat o problemach (a także o tym, że rosyjskie karty płatnicze nie są w serwisie akceptowane).

– Dane pasażerów są bezpieczne, sytuacja nie ma wpływu na ruch pociągów – zapewniają Koleje Ukraińskie i dodają, że kontakt z przewoźnikiem jest możliwy za pomocą mediów społecznościowych, uruchomiono też zastępcze numery telefonów.

Od początku wojny pociągi Kolei Ukraińskich są w większości uruchamiane „na zarządzenie”. Rozkład jazdy na następny dzień publikowany jest na Facebooku, w aplikacji Telegram i rozgłaszany na dworcach wieczorem (publikowany jest także na stronie Pociągi do Polski). W związku z ustabilizowaniem się sytuacji na frontach coraz więcej pociągów w następujących po sobie dniach kursuje w taki sam sposób.

Dwa dni temu poinformowano o powrocie do sprzedaży biletów na pociągi. Biletowane nie są wciąż pociągi humanitarne i ewakuacyjne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony