Partnerzy serwisu:

ASO Mieczkowski zbuduje nowy obiekt do prowadzenia napraw na Dolnym Śląsku

Michał Szymajda 18.09.2019 4,2k

ASO Mieczkowski zbuduje nowy obiekt do prowadzenia napraw na Dolnym Śląsku
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
ASO Mieczkowski – spółka realizująca coraz większą liczbę napraw okresowych poziomu P3 i P4 rozmaitych pojazdów kolejowych, kupiła od PKP SA teren przy stacji kolejowej w Miłkowicach. Chce tu zrealizować sporą inwestycję.
Przy bocznicy na stacji w Miłkowicach istnieją zabudowania, z których do 2018 roku korzystały Koleje Dolnośląskie, wykonując proste przeglądy swoich autobusów szynowych. Po budowie nowej hali przewoźnika w Legnicy, operator ten rozwiązał z PKP SA umowę na użytkowanie prowizorycznego zaplecza. PKP SA wystawiło nieruchomość na sprzedaż, cenę wywoławczą ustalono na 3,85 mln zł. Na początku września państwowa spółka zajmująca się nieruchomościami znalazła chętnego na nabycie terenu.

– Kupiliśmy ten teren z myślą o budowie nowej hali do przeprowadzania przeglądów i napraw zarówno autobusów szynowych jak i elektrycznych zespołów trakcyjnych. Chcielibyśmy w tej miejscowości z kolejowymi tradycjami rozpocząć nowy rozdział działalności firmy – powiedział Piotr Mieczkowski, prezes SPS ASO Mieczkowski. Istniejące na bocznic zabudowania zostaną wyburzone. Nowa hala do prowadzenia napraw i przeglądów będzie miała długość 200 metrów.

Miłkowice nazywane są osadą kolejową, gdyż w miejscowości to kolej była przez lata głównym pracodawcą. W okresie swojej świetności zatrudniała tam nawet 2 tysiące osób. Tu zbiegają się tory dwóch ważnych linii kolejowych: ze Zgorzelca i z Forst, które w Miłkowicach zbiegają się i dalej prowadzą do Legnicy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony