Partnerzy serwisu:

ASO Mieczkowski ma zmodernizować podkarpackie SA109 [aktualizacja]

Michał Szymajda 29.04.2020 6,8k

ASO Mieczkowski ma zmodernizować podkarpackie SA109 [aktualizacja]
Wnętrze SA109Fot. ominiks, CC BY-SA 3.0, wikipedia
W powtórzonym przetargu na kapitalny remont dwóch podkarpackich autobusów szynowych SA109 zgłosił się oferent. Samorząd zgodził się na ofertę ASO Mieczkowski.
[aktualizacja]

Podkarpacki urząd marszałkowski zgodził się na podpisanie umowy z ASO Mieczkowski (które jeszcze jednak nie nastąpiło). Tym samym firma ma stać się wykonawcą modernizacji dwóch autobusów szynowych serii SA109. Przypomnijmy, że także ta firma złożyła jedyną ofertę na naprawę pomorskiego SA109.

ASO Mieczkowski z jedyną ofertą

Pierwszy przetarg na naprawę dwóch niewielkich pojazdów, ogłoszony na początku stycznia 2020, nie znalazł rozstrzygnięcia z braku ofert. Ogłoszono więc kolejny. 1 kwietnia poznaliśmy ofertę w przetargu, którą złożył ASO Mieczkowski. Mieści się ona w ramach finansowych założonych przez Podkarpacie, bowiem ASO chce wykonać kompleksowy przegląd, naprawę i modernizację SA 109 za kwotę 11,9 mln złotych, natomiast urząd marszałkowski dopuszczał oferty w kwocie do 12,4 mln zł brutto za prace na dwóch pojazdach.

Okres gwarancji prac po odbiorach pojazdów określono dla każdego z nich na 4 lata. ASO Mieczkowski chce wykonać naprawy w 270 dni. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że Podkarpacie ofertę zaakceptuje. Nowe życie mają otrzymać pojazdy, które wyprodukowano w 2004 roku.

Więcej o tym, jak mają wyglądać SA109 po modernizacji pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że podobne dwa pojazdy, które od 3 lat nie są używane, posiada województwo dolnośląskie. Obecnie sprawnych i gotowych do ruchu jest w Polsce tylko 5 z 11 wyprodukowanych przez raciborski Kolzam pojazdów SA109.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony