Partnerzy serwisu:

ASO Mieczkowski skorzystał na zamieszaniu z utrzymaniem 19WE. Zamówienie z wolnej ręki

Jakub Madrjas 16.10.2017 3,6k

ASO Mieczkowski skorzystał na zamieszaniu z utrzymaniem 19WE. Zamówienie z wolnej ręki
Fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 3.0
Najnowsze zamówienie na przeglądy poziomu P3 pociągów 19WE warszawskiej SKM opiewa na trzy, a nie cztery pojazdy. Czwarty pojazd naprawi firma ASO Mieczkowski.
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, SKM Warszawa ogłosiła postępowanie na wybór wykonawcy obsługi poziomu P3 składów 19WE, które wyprodukował Newag. Postępowanie dotyczy jednak tylko trzech pojazdów; tymczasem SKM posiada cztery 19WE. 

W lipcu warszawski przewoźnik ogłosił wprawdzie przetarg na czynności P3 wszystkich czterech 19WE, ale postępowanie zostało unieważnione, ponieważ nie wypłynęła żadna oferta. Na początku września w biuletynie zamówień publicznych UE pojawiła się informacja, że SKM wybrał jako wykonawcę producenta pociągów - firmę Newag. Zamawiający sprecyzował jednak, że było to ogłoszenie o prowadzonych negocjacjach. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik SKM Kamil Migała, negocjacje się nie powiodły - stąd nowy przetarg na naprawy.

Nieudany przetarg a potem negocjacje spowodowały, że bliski upłynięcia był termin wykonania przeglądu P3 dla jednego z pojazdów (19WE-02). - Żeby uniknąć sytuacji, kiedy nie moglibyśmy z niego korzystać do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego właśnie postępowania, zdecydowaliśmy się na podzielenie zamówienia na części - wyjaśnia Migała.

Jak informuje rzecznik SKM, wykonanie obsługi P3 19WE-02 zostało zlecone firmie Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski. Jak podkreślił, taką możliwość daje przewoźnikowi Prawo Zamówień Publicznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony