Partnerzy serwisu:

Arriva z umową na przewozy w kujawsko-pomorskim

Jakub Madrjas 24.10.2022 3,7k

Arriva z umową na przewozy w kujawsko-pomorskim
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Arriva podpisała umowę wieloletnią na przewozy z województwem kujawsko-pomorskim na okres po 12 grudnia 2022. Wciąż trwają negocjacje samorządu z Polregio. 
Ogłoszenie przetargu na ośmioletnie przewozy w województwie po wielu perypetiach nastąpiło w maju. Oferty złożyli obecni przewoźnicy: Polregio oraz Arriva – każdy z nich na inny pakiet połączeń. 

Przez wiele miesięcy od otwarcia ofert umów nie podpisywano. – Zderzyliśmy się z ogromnym wzrostem cen usług przewozowych. W związku z wysokimi cenami energii mieliśmy możliwość rozmów z oboma oferentami – tłumaczyła członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, Aneta Jędrzejewska, odpowiedzialna za kwestie kolejowe.

Dziś (24 października) podpisano ośmioletnią umowę z Arrivą. Obejmie ona  linie komunikacyjne Bydgoszcz – Tuchola – Chojnice, Bydgoszcz – Laskowice – Grudziądz, a także Wierzchucin – Szlachta (pakiet C) oraz Toruń – Jabłonowo Pomorskie – Brodnica, Brodnica – Grudziądz, Toruń – Grudziądz oraz Toruń – Sierpc (pakiet D). W tym ostatnim przypadku można liczyć na zwiększenie oferty.

Wciąż nie ma umowy z Polregio. Pod koniec września wydawało się, że negocjacje województwa z tym przewoźnikiem są blisko powodzenia, ale na dzisiejszym sejmiku marszałek poinformował, że wciąż nie ma zgody co do kształtu umowy. Portal Kujawski relacjonuje, że chodzi o ustalenie zasad rekompensowania ich kosztów przez Województwo Kujawsko-Pomorskie jako zamawiającego. Marszałek wskazał też, że sytuacja jest zagmatwana w świetle zapowiedzi przyjęcia przez Sejm ustawy, która ustalić może maksymalne stawki energii. Polregio wycofało za to pozew do sądu o unieważnienie przetargu. Niestety, oferta przewoźnika jest ważna tylko do końca dzisiejszego dnia, więc samorząd czeka gorące popołudnie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony