Partnerzy serwisu:

Arriva uruchamia w Czechach komercyjne połączenia kolejowe

Michał Szymajda 16.02.2016 363

Arriva uruchamia w Czechach komercyjne połączenia kolejowe
Arriva otwiera nowe połączenia kolejowe w CzechachFot. Arriva Vlaky
Czeski oddział Arrivy uruchomi 29 lutego komercyjne połączenie na 49-kilometrowym odcinku linii kolejowej pomiędzy Pragą a podpraskim Beneszowem. To nie jedyne połączenie, gdzie pojawią się pociągi Arrivy Vlaky.
Pociągi przyspieszone będą kursowały z głównego praskiego dworca w dni robocze z zatrzymaniem na stacjach i przystankach osobowych: Vršovice, Strašnice, Hostivař, Mnichovice, Senohraby i Čerčany. Podróż pociągami Arrivy (spółka Arriva Vlaky) ma być krótsza niż przejazd pociągami osobowymi, które na tej trasie uruchamiają także Koleje Czeskie (ČD) i trwać ma 51 minut, przy podobnej cenie biletu jak u ČD.

Arriva obsłuży połączenie jednostką serii 628 (oznaczenie Deutsche Bahn), które posiada dopuszczenie do eksploatacji na terenie Czech. Polscy pasażerowie mogą znać te pojazdy z transgranicznych połączeń regionalnych pomiędzy Szczecinem a Niemcami, gdzie użytkuje je DB Regio. Pociąg, które przewiozie Czechów ma 143 miejsca siedzące i może rozpędzić się do 120 km/h. Kilka lat temu przeszły kompleksową modernizację w Pars Nova Šumperk.

Oprócz połączenia Pragi z Beneszowem 5 marca pierwsi pasażerowie wejdą na pokład pociągu międzynarodowego Arrivy kursującego pomiędzy stacją Praha hlavní nádraží a słowackim Trenczynem. Pociąg ten będzie kursował w weekendy – w sobotę wyruszy z dworca o 8:40 i wróci na tą stację o 19:24 następnego dnia. Podróż będzie trwała 5 godzin, pociąg zatrzyma się po drodze na stacjach: Pardubice, Olomouc, Přerov, Otrokovice, Uherské Hradiště i Uherský Brod. Również to połączenie obsługiwane będzie spalinowym zespołem trakcyjnym, serii 628 (w Czechach ma ona oznaczenie 845). Grupą docelową dla Arrivy są w tym wypadku studenci.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony