Partnerzy serwisu:

Pociąg do Kultury jako pociąg ewakuacyjny z Przemyśla do Cottbus

Michał Szymajda 04.03.2022 4,6k

Pociąg do Kultury jako pociąg ewakuacyjny z Przemyśla do Cottbus
fot. Filip Danielczyk, lic. CC BY-SA 4.0
Także Arriva RP, w porozumieniu z Kolejami Dolnośląskimi, uruchamia pociąg, który pomoże ewakuować się znad polsko-ukraińskiej granicy uciekinierom przed wojną.
Jak poinformował kujawsko-pomorski operator, jeszcze 4 kwietnia uruchomiony zostanie pociąg, który dojedzie do Przemyśla, by zabrać z niego uchodźców. Jego odjazd zaplanowano na 5 marca, na godzinę 00:16. Przejazd pociągiem będzie bezpłatny dla osób z paszportami spoza Polski. Na potrzeby połączenia zadysponowane będą pojazdy, które w normalnej sytuacji obsługują pociągi z Wrocławia do Berlina jako "Pociąg do Kultury".

Pociąg będzie mieć ciekawą trasę, bowiem, zabierając uchodźców, pojedzie bez zatrzymań handlowych z Przemyśla aż do Cottbus w Niemczech, przez Kraków, Katowice, Wrocław, Legnicę, Żagań i Forst. W innych wariantach będzie łączył Berlin i Wrocław ora Wrocław i Cottbus. Szczegóły rozkładu jazdy w ten weekend są na obrazkach tutaj.

Tym samym Arriva dołączyła do licznego grona przewoźników regionalnych, którzy wzięli na siebie organizację pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Arriva od kilku dni dojeżdża do Medyki także swoimi autobusami, którymi rozwozi po Polsce osoby w kryzysie uchodźczym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony