Partnerzy serwisu:

Arriva RP i Polregio na torach Kujaw i Pomorza

Michał Szymajda 09.12.2021 5,1k

Arriva RP i Polregio na torach Kujaw i Pomorza
fot. MS, Rynek Kolejowy
Negocjacje z Polregio i Arrivą RP w województwie kujawsko-pomorskim zakończyły się powodzeniem. To był prawdziwy kolejowy thriller.
Na 4 dni przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pociągów wreszcie kończą się negocjacje urzędu marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego z przewoźnikami. Były konieczne, ponieważ urzędnikom w tym roku nie udało się wyłonić wykonawcy przewozów kolejowych w ramach przetargu i trzeba było to zadanie powierzyć bez przetargu, na zasadzie tzw. „powierzenia przewozów”.

Piotr Całbecki, marszałek województwa, najpierw przerwał rozmowy z Arrivą RP, informując, że z tym operatorem, działającym na terenie regionu od kilkunastu lat, rozmawiać już nie będzie. Zapowiedział zlecenie przewozów na liniach „spalinowych” spółce Polregio, która obecnie w województwie obsługuje linie zelektryfikowane. Chwilę później Arriva przedstawiła jednak ofertę, która została rozpatrzona przez region.

Finał tych burzliwych rozmów to zapowiedziane na dzisiaj (9 grudnia) parafowanie umów zarówno z Polregio jak i z Arrivą RP. W międzyczasie w niepewności pozostawali wszyscy – pasażerowie, załogi, swoje zaniepokojenie sytuacją wyraził także Urząd Transportu Kolejowego. PKP PLK zdążyła już poinformować pasażerów na części dworców o tym, że część kursów pociągami spalinowymi nie będzie się odbywać. Teraz klientów kolei trzeba będzie wyprowadzać z błędu.

– W wyniku negocjacji od 12 grudnia na tory w regionie wyjedzie więcej pociągów . Liczba pociągokilometrów będzie wynosiła 5 277 000, w obecnym rozkładzie jest to około 4 miliony pociagilometrów – napisała Beata Krzemińska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego. W krótkiej rozmowie z Gazetą Pomorską dodała, że do porozumienia z Arrivą RP doszło i na dzisiaj spodziewana jest konferencja prasowa marszałka w tej sprawie.

Zarząd Arrivy RP poinformował wczoraj pracowników o kontynuacji rozmów z urzędem i podpisaniu „oświadczenia o uzgodnieniu kluczowych kwestii dotyczących realizacji umowy o świadczenie dotychczasowych usług przewozowych”. Jeszcze dzisiaj strony spotkają się w celu „dopracowania szczegółów końcowej umowy” która ma być dzisiaj podpisana.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony