Partnerzy serwisu:

Arriva: rozkład cykliczny na trasie Toruń – Grudziądz, bezpośrednie pociągi Bydgoszcz - Grudziądz

Paweł Rydzyński, Rynek Kolejowy 26.11.2014 833

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2014-11-26 10:56:53 Autor: Staszek Biega
---.adsl.inetia.pl
@Autor
Rozkład jazdy na odc. Grudziądz-Toruń do 14XII nie jest cykliczny, korzysta z identycznych końcówek minutowych. Wg rozporzadzenia MIR z czerwca br. ruch cykliczny oznacza kursowanie pociągów co np. 1 , 2 lub 4 godziny, a na tej trasie są przerwy np. co 3 godziny, a potem co 2. Cykli na sieci PLK nie ma.
2014-11-26 10:59:07 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Oczywiście nikt nie napisze dalej o genialnej ofercie Toruń - Skępe - Sierpc (choć to matecznik Von Zauba) oraz Toruń - Chełmża - Bydgoszcz, która z każdym rokiem dostaje po dupie. Dziwi mnie tylko brak reakcji mieszkańców tych terenów (poza pisaniem na RK) i brak aktywności w UMWKP i Arriva Deutsche Bahn Polska (w końcu warto napisać trochę pism i nagłośnić sprawę medialnie) a także brak współpracy ze stroną związkową (np ZZM, NSZZ Solidarność czy MOZZ Kontra, które chętnie współpracują ze stroną społeczną). Ludzie obudźcie się wreszcie!!! Za was nikt tego nie zrobi.
2014-11-26 11:00:11 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@dr Stanisław Biega
A czy to nie czasem pan konstruował ten genialny rozkład Awarii z "nocnymi ekspresami" oraz obiegami bez powrotu? Proszę odpowiedzieć.
2014-11-26 11:12:52 Autor: Staszek Biega
---.adsl.inetia.pl
@scorpio
Pan chyba oszalał. I znowu pisze Pan plotki i konfabulacje, aby dokopać. A nuż nie odpowiem. Co to ma wspólnego z moim postem? Nie umie się Pan trzymać tematu? Ma Pan zawsze dużo do powiedzenia, ale mało wiedzy do sprzedania. Zna Pan otoczenie prawne tworzenia rozkładów jazdy?

Po pierwsze rozkłady jazdy w Polsce układa PKP PLK, które ma swoje wytyczne i priorytety, a ofertę i obiegi w Arriva RP układa Pański ziom p. Paweł Pleśniar. I jest mistrzem ograniczania liczby obiegów, głównie przez tworzenie nocnych pociagów dla wyjechania pockm. Ale skoro organizator na to pozwala wbrew zapisom ustawy, to przewoźnik sobie pozwala.
2014-11-26 11:49:11 Autor: gryff
---.dynamic.gprs.plus.pl
Witam!Zauważyłem bardzo pozytywną informację dotyczącą porozumienia się przewoźników co do połączeń stykowych w pakietach które to wygrały Przewozy Regionalne,tak proszę państwa powinno być .Artykuł napisany jest rzetelnie i przedstawia wszystko tak jak to jest w rzeczywistości .Widzę że na trakcji spalinowej w województwie kujawsko -pomorskim oraz na stykach zapanował porządek,dzięki porozumieniu się dwóch przewoźników.Ta sytuacja tym bardziej cieszy że tak na prawdę w tym wszystkim najważniejszy jest pasażer .Szkoda tylko że nie doszło do takiego porozumienia na linii 207 gdzie w identyczny sposób na zasadzie wymiany pracy przewozowej można było skonstruować bezpośrednie połączenie, które jedno obsługiwałyby Przewozy Regionalne z Malborka do Torunia i analogicznie Arriva również jedno bezpośrednie połączenie.Gdyby doszło do takiego porozumienia (na opisywanych stykach było to możliwe) wówczas powróciłyby dwa bezpośrednie połączenia w relacji Malbork - Toruń,Nie sprawdzałem jeszcze jak wyglądają skomunikowania pociągów PR oraz AR na stacji w Grudziądzu jeśli chodzie o wyżej omawianą linię .Mam nadzieję że będzie troszkę lepiej jak jest to w obowiązującym rozkładzie jazdy.Co do połączeń Toruń/Sierpc/Skępe jeśli one nie spełniają oczekiwań ,zawsze pozostaje droga prawna w postaci ewentualnych interwencji do Urzędu Marszałkowskiego w formie petycji .Reasumując widzę poprawę na trakcji spalinowej również dzięki porozumieniu się przewoźników,brakuje tylko porozumienia na linii 207 Sławomir Raflewski
2014-11-26 12:17:06 Autor: Mariusz Kokociński
---.191.163.221
Ktoś tutaj chyba nieźle pobujał w obłokach.

No ale do rzeczy.

Jedyny plus Arrivy w nowym rozkładzie jazdy to bezpośrednie pociągi Bydgoszcz-Grudziądz. Tutaj wielki ukłon dla przewoźnika za dobry rozkład. I na tym ja, jako pasażer bym zakończył.

Laskowice Pomorskie-Czersk mniej połączeń
Bydgoszcz-Unisław-Chełmża mniej połączeń
Toruń-Lipno-Sierpc M A S A K R A ! !
Wierzchucin-Laskowice Pomorskie M A S A K R A ! !
2014-11-26 12:29:15 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
dr Stanisław Biega
Panie doktorze wiem kto ustala rozkład jazdy. A droga wygląda tak: UM zamawia w zależności od posiadanych środków liczbę kursów na danym odcinku, przewoźnik koryguje pod kątem posiadanego taboru lub nie a potem jest to wysyłane do PKP PLK, która zatwierdza lub nie rozkład, zwłaszcza gdy brakuje skomunikowań. A pańskie obiegi już panu pisałem sprawdzają się w małych PKSach, gdzie rzeczywiście spóźnienia rzędu 15 minut na wyjeździe z zajezdni można nadrobić jadąc zamiast handlowej 40 km/h 60 km/h. Nie sprawdzą się natomiast w dużych przedsiębiorstwach typu PR, KŚ, KW, KD, ŁKA, KM, KMp gdyż sieć kolejowa to system naczyń połączonych, który sami dobrze wiemy jak działa (byle jak).

Jestem człowiekiem, któremu daleko do trollowania gdyż sam pana nie potępiam i przyznaję, że pańskie dzieło było dla mnie inspiracją do napisania tego artykułu:
http://kolej.blog.deon.pl/2014/09/22/pierwszy-prywatny-przewoznik-autobusowy-lokalny-na-trasie-skulsk-konin-c-h-ferio/

Maciej G

PS Proszę śmiało pisać na: skorpion87-87@o2.pl w razie wątpliwości. Chętnie z panem porozmawiam o problemach komunikacji autobusowej w regionie konińskim z perspektywy zwykłego pasażera oraz problemów z LK 281 na odcinku Gniezno - Wrocław. Być może nawet uda się nawiązać współpracę.:
https://www.facebook.com/pages/Linia-kolejowa-281-Gniezno-Jarocin-Ratujmy-po%C5%82%C4%85czenia/249370568524711?fref=ts
2014-11-26 12:32:01 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
PS Pan Paweł Pleśniar nie jest moim ziomem. Wielokrotnie krytykowaliśmy Arrivę RP z obecnym na tym forum @gryffem czyli kolegą Sławkiem:
http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/magiczne-sztuczki-arrivy-zmiany-na-kolei-od-9-marca
2014-11-26 12:39:46 Autor: gryff
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Mariusz Kokociński !Więc proszę interweniować! Samo pisanie na RK nic nie daje.Czy ja mam pana nauczyć jak walczy się o skomunikowania i poprawę połączeń na wymienionych przez pana odcinkach?Szczerze mówiąc mam pewne sukcesy w tych sprawach .Skoro pan uważa że jest źle to tak jak pisałem w swoim komentarzu zawsze istnieją możliwości prawne dla poprawy danej sytuacji,Adresatem wszelkich petycji są Urzędy Marszałkowskie a w niektórych przypadkach inne instytucje .Ja ogólnie oceniam ten nowy RJ jako lepszy od obowiązującego.Jeśli są jakieś mankamenty czy nieprawidłowości w ofercie to z cały szacunkiem panie Mariuszu same komentarze na RK nic nie pomogą,wiem to z własnego doświadczenia.Pozdrawiam .Sławomir Raflewski
2014-11-26 13:40:53 Autor: Wiesław Sedes
---
A nie cieszy powrót PR na piękne, niezelektryfikowane trasy :-)
2014-11-26 15:14:39 Autor: Jolka
---.243.143.201
Dlaczego musimy jeździć niemieckimi pociągami? Kto nas tak uzrądził?
2014-11-26 15:23:32 Autor: normalny2
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Naucz się pisać.
2014-11-26 15:39:16 Autor: Grzesiek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co z pociągami do Ciechocinka?
2014-11-27 00:19:57 Autor: Franciszek Pałecki
---.static.ip.netia.com.pl
DLACZEGO NA LINII BYDGOSZCZ-CHELMŻA JEST TYLKO 5 PAR POCIĄGÓW? PRZECIEŻ STRATEGIA WOJEWÓDZTWA DOKŁADNIE MÓWI O TYM ŻE POWINNO ICH BYĆ 6.
Z ROKU NA ROK FUNDUJE SIĘ NAM PASAŻEROM CORAZ TO GORSZY ROZKŁAD JAZDY NA TEJ LINII. ARRIVA RAZEM Z UM Z TORUNIA MA CHYBA TAKI PLAN. ULOZYC TAK CHU.... ROZKLAD ZE NIKT JUZ NIE BĘDZIE JEŹDZIŁ, A POTEM PO CICHU LINIĘ SIĘ ZAMKNIE.
2014-11-27 13:37:00 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Franciszek Pałecki
Powtarzam po raz kolejny - nie pisać na RK tylko samemu napisać petycje, pisma do UMWKP, nagłośnić sprawę w mediach, poszukać pomocy u związków zawodowych. Czy ludzie z ościennych województw mają was tego uczyć?
Maciej G
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony