Partnerzy serwisu:

Arriva przejmuje obsługę na czterech czeskich liniach kolejowych

Artur Bogdanowicz 08.02.2019 2,9k

Arriva przejmuje obsługę na czterech czeskich liniach kolejowych
Fot. Arriva SK
Arriva mocniej wchodzi na czeski rynek przewozów kolejowych. W grudniu 2019 przejmie do obsługi cztery linie kolejowe, z których trzy mają początek w Pradze.
Od grudnia 2019 pociągi Arrivy wyjadą na linie R21 Praga – Turnov – Tanvald, R22 Kolin – Nový Bor, R 24 Praga – Rakovnik i R26 Praga – Pisek – Ceske Budejovice. Wygrany przetarg gwarantuje Arrivie obsługę linii przez 3 lata z opcją przedłużenia o 2 lata. Na trasy wyjadą zmodernizowane składy 628.2 przejęte przez przewoźnika od Deutsche Bahn. Obecnie właścicielem Arrivy jest właśnie DB, choć może się to w przyszłości zmienić.

Łącznie połączenia obsługiwać będzie 27 pojazdów. Jeszcze w grudniu Arriva wygrała przetarg na 10-letnią obsługę linii S49 w stolicy Czech. Jeździ także na linii Praga-Nitra (zach. Słowacja).
Na rynku czeskim DB Arriva obecna jest od 2006 roku i posiada 20% udziału w rynku przewozów autobusowych. Od 2013 roku obsługuje również połączenia kolejowe.

Inni prywatni operatorzy także rozwijają się w Czechach. Niedawno pisaliśmy o zwycięstwie spółki RegioJet w Kraju Usteckim. Ten operator do obsługi połączeń będzie chciał wykorzystać pociągi wyprodukowane przez polską Pesę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony