Partnerzy serwisu:

Arriva nie pojedzie w tym roku nad morze

Jakub Madrjas 11.06.2022 5,6k

Arriva nie pojedzie w tym roku nad morze
fot. Jacek Goździewicz
Arriva nie uruchomi w tym roku swojego pociągu komercyjnego "Słoneczny Patrol" z Bydgoszczy do Helu. Obostrzenia pandemiczne zostały zdjęte z przewoźników zbyt późno, żeby przygotować ofertę – tłumaczy przewoźnik. 
W marcu tego roku prezes UTK wydał zgodę na otwarty dostęp do tras z Bydgoszczy i Władysławowa do Helu dla Arrivy. Wniosek analizowany był od lutego 2021 roku. Zgoda obejmuje okres od już trwającego rozkładu jazdy do 2026 roku.

Pociągi we wcześniejszych latach cieszyły się niezłym powodzeniem, ale w tym roku nie pojawią się na torach. – Niestety w bieżącym roku takie połączenie nie będzie przez nas realizowane – potwierdza Dawid Marciniak, PR manager i rzecznik prasowy Arrivy.

– Uruchomienie takiego połączenia wymaga złożonego procesu planowania i przygotowania. Obostrzenia pandemiczne dotyczące transportu publicznego powodowały znaczące utrudnienia możliwości realizacji tego połączenia. Zniesienie ich dopiero w marcu, czyli zbyt późno dla całego procesu, oznaczało brak możliwości, by rzetelnie i bezpiecznie przygotować nowe połączenie kolejowe w odpowiednich dla naszych pasażerów godzinach – wyjaśnia. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport