Partnerzy serwisu:

Arriva dołącza do Wspólnego Biletu i wzajemnej sprzedaży biletów kolejowych

Jakub Madrjas 04.08.2020 66

Arriva dołącza do Wspólnego Biletu i wzajemnej sprzedaży biletów kolejowych
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Arriva czynnie przystąpiła do kolejowego projektu "Wspólny Bilet". Już teraz w kasach biletowych w Bydgoszczy, Grudziądzu oraz Świekatowie można nabyć bilet na przejazd pociągiem Arriva oraz innych przewoźników w ramach oferty "Wspólny Bilet" – poinformował przewoźnik.
Jak przypomina Arriva, Wspólny Bilet to usługa, dzięki której pasażerowie kolei w Polsce mogą kupić jeden bilet na całą podróż – niezależenie od tego, z jakich pociągów korzystają i na jakich trasach podróżują. Oferta dotyczy przewoźników z Grupy PKP oraz kolei samorządowych, które odpowiadają za obsługę połączeń regionalnych i aglomeracyjnych.

Pasażerowie mogą kupować bilety na połączenia obsługiwane przez przewoźników, z usług których korzysta około 80 proc. wszystkich pasażerów kolei w Polsce, czyli PKP Intercity, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Polregio, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Małopolskich, Kolei Śląskich i Arriva.

Jak to działa? Podstawą Wspólnego Biletu jest jedna taryfa obowiązująca u wszystkich przewoźników kolejowych, którzy wprowadzili tę ofertę. Taryfa ma charakter degresywny, co oznacza, że sposób naliczenia ceny biletu opiera się na prostej zasadzie – im dalej jedziesz, tym mniej płacisz za kolejne kilometry pokonywanej trasy. Dzięki temu Wspólny Bilet to propozycja szczególnie atrakcyjna dla pasażerów podróżujących na dłuższych trasach oraz wybierających podróże z przesiadkami, realizowane pociągami różnych przewoźników - podsumowuje przewoźnik.

Jednocześnie Arriva informuje, że rozpoczęła wzajemną sprzedaż biletów wybranych ofert z innymi przewoźnikami: Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, PKP SKM w Trójmieście (bilety jednorazowe) oraz Koleje Wielkopolskie, PKP Intercity i Polregio (bilety jednorazowe i okresowe). Bilety na pociągi tych przewoźników dostępne są w kasach biletowych Arriva, natomiast bilety na przejazdy pociągami Arriva dostępne są w kasach biletowych wymienionych spółek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony