Partnerzy serwisu:

Arriva chce więcej pociągów między Czechami a Słowacją

Łukasz Kuś 14.08.2016 219

Arriva chce więcej pociągów między Czechami a Słowacją
fot. ŠJů CC BY-SA 3.0
Arriva Vlaky zamierza zwiększyć liczbę pociągów transgranicznych kursujących miedzy Czechami a Słowacją. Weekendowe połączenia tego przewoźnika okazały się sukcesem. 
Arriva Vlaky – spółka z grupy Deutsche Bahn, uruchomiła weekendowe połączenia z Pragi do Trencina na Słowacji 5 marca. Przewoźnik złożył wnioski do zarządców infrastruktury kolejowej w obu krajach o wyznaczenie trasy codziennych połączeń między tymi miastami.

Arriva chce od grudniowego rozkładu jazdy wprowadzić po dwie pary pociągów dziennie od poniedziałku do piątku, które startowałyby z dworca Praga Główna o 8:19 i 14:19. W weekendy pociąg ruszałby o 16:19. Arriva chce też uruchomić połączenia z Pragi do Czeskiego Krumlova i Domazlic.

Do obsługi międzynarodowych połączeń Arriva wykorzystuje spalinową jednostkę Duewag 628 oznaczoną w Polsce jako VT628. Pociągi takie wykorzystują też Koleje Mazowieckie na trasach do Ostrołęki i Czeremchy. Z kolei od lipca Arriva wykorzystuje spalinową wersję pociągu Siemens Desiro dzierżawioną od spółki matki DB do obsługi trasy Praga – Benesov. Do grudnia Arriva zamierza pozyskać 10 pociągów Desiro, aby obsłużyć nowe połączenia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony