Partnerzy serwisu:

Aplikacja pokaże aktualną frekwencję w niemieckich pociągach dalekobieżnych

Artur Bogdanowicz 26.05.2020 39

Aplikacja pokaże aktualną frekwencję w niemieckich pociągach dalekobieżnych
fot. S. Terfloth, lic. CC A-SA 2.0 Germany
Jak informuje tygodnik „Der Spiegel“, już niedługo niemieccy pasażerowie pociągów dalekobieżnych uzyskają informację o aktualnym zapełnieniu pociągów.
Odpowiednia aplikacja i funkcjonalność strony internetowej mają być uruchomione w najbliższych dniach. System ostrzegał będzie, gdy pociąg wypełniony będzie w 50%. Jeśli mimo tego dokonywane będą kolejne rezerwacje i w składzie przybywać będzie podróżnych, to automatycznie zablokowana zostanie możliwość rezerwacji miejsca lub wykupienia biletu na dany przejazd.

Mimo to nie będzie wprowadzona obowiązkowa rezerwacja miejsc, mimo że ze świata polityki rozległy się takie głosy. W dalszym ciągu obowiązywać będzie rezerwacja fakultatywna, również miejsc obok siebie, co jest ważne m.in. dla podróżujących wspólnie rodzin.

W dalszym ciągu DB przypomina o noszeniu maseczek, co nie w każdym kraju związkowym jest obowiązkowe. Również dezynfekcja i sprzątanie pociągów, nie tylko składów dalekobieżnych, należy do codzienności. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki temu ponownie więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z komunikacji publicznej, a nie przejazdu własnym samochodem.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze