Partnerzy serwisu:

Aplikacja Bilkom poinformuje o opóźnieniu pociągu

inf. pras. 06.02.2020 62

Aplikacja Bilkom poinformuje o opóźnieniu pociągu
rys. PKP
Pod koniec stycznia rozpoczęte zostały testy nowej usługi dostępnej w serwisie Bilkom – internetowym serwisie sprzedaży biletów kolejowych. Dzięki nowej funkcji pasażerowie kupujący bilet przez internet otrzymają powiadomienie, gdy ich pociąg będzie opóźniony powyżej 5 minut lub wystąpią inne trudności na trasie jego przejazdu - informuje Grupa PKP.
Spółka PKP Informatyka, zarządzająca serwisem Bilkom, rozpoczęła testy konsumenckie nowej funkcji – mailowych i SMS-owych powiadomień o bieżących opóźnieniach pociągów. Pasażer, który zakupi bilet w aplikacji, otrzyma na wskazany przy zakupie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej informację o opóźnieniu konkretnego pociągu, którym zamierza podróżować. Dzięki takiej usłudze podróżni nie muszą instalować dodatkowych aplikacji, poprzez które przekazywane są informacje o kursowaniu pociągów - podkreśla grupa PKP w komunikacie dodając, że poprzez Bilkom można kupować także bilety na połączenia z przesiadkami, obsługiwane przez różnych przewoźników.

Serwis Bilkom jest dostępny od początku 2018 r. w formie strony internetowej oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Aktualnie można zakupić w nim bilety na podróże pociągami następujących przewoźników: PKP Intercity, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Polregio, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich. Bilkom jest jedynym sklepem internetowym, w którym można kupić także Wspólny Bilet na podróż realizowaną przez wymienione koleje.

Jak zapowiada Grupa PKP, uruchomienie nowej funkcji jest kolejnym etapem w rozwoju aplikacji. Docelowo Bilkom ma stać się aplikacją umożliwiającą kompleksowe zaplanowanie podróży „od drzwi do drzwi”, umożliwiającą zakup nie tylko biletów kolejowych, ale także autobusowych i lotniczych. W przyszłości aplikacja ma także posiadać funkcję wynajęcia innych środków transportu, które będą dostępne przy dworcach PKP SA – samochodów i rowerów elektrycznych oraz hulajnóg. W planach PKP SA jest pilotażowe wdrożenie usługi car-sharingu jeszcze w pierwszej połowie roku


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony