Partnerzy serwisu:

Antonowicz: Będą kolejne inwestycje w terminale logistyczne

Redakcja 10.09.2019 910

– Strategia PKP SA zakłada rozwój działalności logistycznej w szeroko rozumianej Grupie PKP – powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy członek zarządu PKP SA Mirosław Antonowicz. Spośród posiadanych nieruchomości spółka wytypowała około półtora tysiąca hektarów gruntów o potencjale logistycznym – zarówno terminalowym jak i magazynowym.
– Bardzo ważne jest to, że infrastruktura techniczna cechuje się tak zwaną „immobilnością”, co oznacza że trzeba dobrze przeanalizować lokalizację z punktu widzenia potencjału żeby mówiąc krótko nie wyrzucić pieniędzy „w błoto” – podkreśla Antonowicz.

– W tej chwili finalizujemy inwestycję w bardzo ważny terminal w Zduńskiej Woli Karsznicach oraz kolejny – Bydgoszcz Emilianowo, a także będziemy zmierzać do budowy Chełmskiej Linii Szerokotorowej z terminalami na granicy wschodniej od stacji Dorohusk. To są trzy najważniejsze plany inwestycyjne, które są w trakcie realizacji – wylicza członek zarządu PKP SA. Dodatkowo zapowiada finalizację ustalenia lokalizacji dla tzw. usieciowienia terminali. – Pozwoli to wskazać. które kolejne lokalizacje mają potencjał do budowy terminalu – wyjaśnia.

Jak zauważa Mirosław Antonowicz, w Polsce jest 38 terminali, co oznacza że kraj jest poniżej unijnej średniej jeśli chodzi o liczbę punktów logistycznych względem jego powierzchni. – Na terenie Niemiec jest aż 177 terminali, tak więc przed nami jeszcze dużo do zrobienia – podkreśla.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony