Partnerzy serwisu:

Antoni Duda w radzie nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 24.08.2020 10,6k

Antoni Duda w radzie nadzorczej PKP Cargo
Fot. Adrian Grycuk CC BY - SA 3.0
Do rady nadzorczej spółki PKP Cargo powołana została nowa, jedenasta już osoba - Antoni Duda. Miesiąc temu do rady dołączyła Izabela Wojtyczka, a odwołano z niej Małgorzatę Kryszkiewicz.
O powołaniu do rady nadzorczej spółki Antoniego Dudy poinformował zgodnie ze statutem zarząd spółki po otrzymaniu pisma od największego akcjonariusza (Polskie Koleje Państwowe SA). Jak czytamy w opublikowanym życiorysie, 70-letni dziś Antoni Duda jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 1974 podjął pracę na stanowisku asystenta w ówczesnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu wiążąc się z miastem na stałe.

- Gdy rodziła się Solidarność, łączy aktywność zawodową z zaangażowaniem społecznym i współtworzy na uczelni struktury Pierwszej Solidarności. Równocześnie włącza się w powstanie w Opolu Klubu Inteligencji Katolickiej, z którym związany jest do dziś, pełniąc od 1993 r. funkcję wiceprezesa, a od 2002 r. – prezesa. W 1983 r. przechodzi do pracy w przemyśle. Po przełomie 1989 roku zaangażował się w odtworzenie struktur związkowych w PRiMUE Remak, wówczas jednej z większych organizacji związkowych na Opolszczyźnie - pisze PKP Cargo.

W roku 1998 r. objął stanowisko dyrektora opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W międzyczasie wykształcenie techniczne uzupełnił studiami podyplomowymi z zakresu prawa gospodarczego i handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1999 do 2002 był członkiem Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych w Opolu a w latach 2007 – 2008 członkiem rady nadzorczej BOT KWB w Turoszowie. Od 2003 r. kierował Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu. W poprzedniej kadencji sejmu 2015-2019 był posłem Prawa i Sprawiedliwości, ale w ubiegłym roku nie udało mu się zdobyć mandatu. 

Antoni Duda nie jest jedynym nowym członkiem rady nadzorczej PKP Cargo.  W ubiegłym miesiącu (16 lipca) do rady dołączyła Izabela Wojtyczka, a następnie (24 lipca) z rady odwołano Małgorzatę Kryszkiewicz. Izabela Wojtyczka karierę zawodową rozpoczęła w 2014 roku. W latach 2015-2018 była starszym specjalistą w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, potem przeszła do PGNiG Obrót Detaliczny (obecnie na urlopie bezpłatnym). W 2019 roku pracowała w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii jako ekspert oraz w Warsaw Institute jako wiceprezes. Od początku 2020 roku jest zastępcą dyrektora biura ds reformy nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Posiada tytuł EMBA Collegium Humanum w Warszawie i Apsley Business School w Londynie. Studia magisterskie odbywała w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej oraz na wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Po tych zmianach w radzie nadzorczej przewoźnika jest 11 osób: Krzysztof Mamiński, Mirosław Antonowicz, Władysław Szczepkowski, Paweł Sosnowski, Krzysztof Czarnota, Jerzy Sośnierz, Tadeusz Stachaczyński, Dariusz Górski, Zofia Dzik, Izabela Wojtyczka oraz Antoni Duda.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony