Partnerzy serwisu:

Anglicy przygotowują się do zakupów szybkich pociągów

Michał Szymajda 24.01.2017 250

Anglicy przygotowują się do zakupów szybkich pociągów
HS2 ma zaczynać się na obecnej stacji Euston w Londyniefot. mattbuck CC BY-SA 3.0
Departament Transportu Zjednoczonego Królestwa po raz pierwszy sprecyzował swoje plany dotyczące składów dla linii High Speed 2 z Londynu do West Midlands.
Departament for Transport planuje, że dla zapewnienia obsługi linii HS2 potrzebnych będzie 60 szybkich pociągów zdolnych rozpędzić się aż do 360 km/h. W pierwszej kolejności pociągi mają jeździć po 225-kilometrowym odcinku HS2 pomiędzy Londynem a West Midlands. Odcinek ma być gotowy do 2026 roku i do tego czasu gotowych ma być również część składów. Co więcej – pociągi mają być przygotowane w taki sposób, aby mogły korzystać także z pozostałych, standardowych zelektryfikowanych linii, chodzi bowiem o stworzenie zupełnie nowego szkieletu połączeń, którego kręgosłupem będzie HS2. Zainteresowanie dostawami wyrazili już wszyscy globalni producenci: Alstom, Siemens, Bombardier i Hitachi.

Formalnie przetarg zostanie ogłoszony w 2018, a jego zwycięzca – z końcem 2019 roku. Poza pociągami ich dostawca zajmie się także wieloletnią obsługą oraz zbuduje halę utrzymania pod Birmingham.

HS2 w 2033 roku ma zostać wydłużona do Manchesteru i Leeds. Obsługujący HS2 ma być wyłoniony w drodze przetargu, a jego obsługa powierzona na zasadzie franczyzy. Operator będzie odpowiadał za ruch i przewozy na HS2 i West Coast Main Line do około 2029 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony