Partnerzy serwisu:

Andrzej Pawłowski odwołany z zarządu PKP PLK

Jakub Madrjas 20.10.2016 1,8k

Andrzej Pawłowski odwołany z zarządu PKP PLK
Fot. Rynek Kolejowy
Wiceprezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe Andrzej Pawłowski – dyrektor ds. eksploatacji –  został wczoraj (19 października) odwołany ze stanowiska. Informację potwierdziło MIB.
Trwają zmiany kadrowe w zarządzającej infrastrukturą spółce PKP Polskie Linie Kolejowe. Prezes Ireneusz Merchel zapowiedział w sierpniu duże zmiany organizacyjne w spółce, a niedawno pojawił się w niej nowy dyrektor ds. realizacji inwestycji. Wciąż jest wakat na stanowisku członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych. Teraz odwołano wiceprezesa, dyrektora ds. eksploatacji, Andrzeja Pawłowskiego. Informację nieoficjalnie potwierdziliśmy w samej spółce. Dopiero o godz. 14 oficjalnie potwierdziło je Ministerstwao Infrastruktury i Budownictwa, które jako właściciel podejmuje decyzje w sprawach dotyczących zarządu PLK.

Pawłowski był ostatnią osobą w zarządzie największych spółek z grupy PKP, która utrzymała stanowisko po zmianie władzy. W zarządzie PKP PLK był też przez cały okres tzw. bankomatów w PKP – członkiem zarządu spółki został bowiem 24 lutego 2011 r., rok przed powołaniem na prezesa PKP Jakuba Karnowskiego. Początkowo w zarządzie był dyrektorem ds. sprzedaży, a od stycznia 2013 roku dyrektorem eksploatacji i wiceprezesem.

Andrzej Pawłowski przygodę z koleją rozpoczynał od Zasadniczej Szkoły Zawodowej PKP w Tczewie. Ukończył również Technikum Kolejowe w Bydgoszczy w specjalności ruch i przewozy. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Administracja Państwowa, a także Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, kierunek Administracja. Ukończył również Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, w specjalności zarządzanie i przedsiębiorczość – studia podyplomowe oraz studia MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Pierwsze doświadczenia zawodowe na kolei zdobywał w 1985 roku jako nastawniczy, potem dyżurny ruchu. Następnie pracował jako dyspozytor, zastępca naczelnika Ekspozytury Kierowania Ruchem w Gdańsku, zastępca dyrektora i dyrektor Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym.

Był pomysłodawcą i głównym konsultantem w zakresie budowy i wdrażania nowej wersji Systemu Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej (SEPE), Systemu Wspomagania Dyżurnego Ruchu (SWDR). Czynnie uczestniczył w tworzeniu innych aplikacji informatycznych wspomagających proces konstrukcji rozkładów jazdy i eksploatacji (SWDR, SET, System Zarządzania Kryzysowego itp.). Pomysłodawca i główny konsultant w zakresie budowy nowoczesnego Kolejowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Interesuje się literaturą, filmem, sportem, informatyką. Grywa w szachy i siatkówkę. Wierzy w ludzi, u których najbardziej ceni szczerość, pracowitość i decyzyjność. Ma żonę Elżbietę i dwójkę dzieci – Monikę i Adriana.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony