Partnerzy serwisu:

Andrzej Massel nowym dyrektorem Instytutu Kolejnictwa

Redakcja 04.04.2022 1,7k

Andrzej Massel nowym dyrektorem Instytutu Kolejnictwa
fot. MI
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał formalnie 1 kwietnia Andrzeja Massela na stanowisko dyrektora Instytutu Kolejnictwa.
Andrzej Massel od 22 października 2021 r. sprawował funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Instytutu Kolejnictwa, zastępując wieloletniego dyrektora – Andrzeja Żurkowskiego. Wcześniej Massel sprawował funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Kolejnictwa ds. studiów i projektów badawczych.

Andrzej Massel urodził się 19 stycznia 1965 r. w Gdańsku. Ikończył z wyróżnieniem Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Na tym samym Wydziale uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Po rocznym stażu w Oddziale Drogowym PKP w Gdyni w 1990 roku podjął pracę w Centrum Naukowo-Technicznym Kolejnictwa (obecnie Instytut Kolejnictwa), gdzie pracuje do chwili obecnej – od stycznia 2002 roku jako kierownik zakładu dróg kolejowych i przewozów, a od stycznia 2005 roku jako zastępca dyrektora ds. studiów i projektów badawczych. Pracę w CNTK łączył z pracą jako adiunkt na wydziale inżynierii lądowej i środowiska PG.

W latach 2000-2001 był pełnomocnikiem marszałka województwa pomorskiego ds. transportu kolejowego, a w latach 2001-2002 członkiem rady nadzorczej PKP SKM w Trójmieście w jej pierwszej kadencji. W latach 2010-2013 był podsekretarzem stanu ds. kolei w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Następnie pracował w Instytucie Kolejnictwa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony