Partnerzy serwisu:

Andrzej Duda: Zaproponuję likwidację podatku VAT od biletów kolejowych

Michał Szymajda 06.03.2020 5,5k

Andrzej Duda: Zaproponuję likwidację podatku VAT od biletów kolejowych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Andrzej Duda, w rozmowie na antenie Telewizji Trwam, zapowiedział zniesienie podatku VAT od biletów kolejowych. Prezydent będzie chciał wystąpić z taką inicjatywą ustawodawczą.
Będę proponował aby zlikwidowano VAT od biletów kolejowych. Po to aby obniżyć ceny biletów szczególnie dla tych ludzi, którzy dojeżdżają na co dzień do pracy. Myślę, że to jest ważna i czasem znacząca pozycja w budżetach domowych – zapowiedział podczas trwania programu „Rozmowy niedokończone” prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że to element szerszego programu, który ma skłonić Polaków do wybierania transportu publicznego.

– Teraz budujemy połączenia kolejowe, po to aby stworzyć ludziom lepsze możliwości komunikacyjne i zawodowe. Mam przychylność ministra infrastruktury w tej inicjatywie (odejścia od VAT przy sprzedaży biletów), liczę, że będzie także przychylność rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów – powiedział Andrzej Duda, który kilka dni wcześniej podpisał ustawę Kolej Plus na peronie w Końskich.

Odejście od doliczania podatku w dotychczasowych wielkościach zaproponował na początku stycznia rząd Niemiec. Teraz na bilety nakładany jest podatek w wysokości 7%, poprzednio było to aż 19%. Rezultatem jest obniżka cen w wielu relacjach dalekobieżnych a także spadek cen popularnych w Niemczech rabatowych kart okresowych Bahn Card.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony