Partnerzy serwisu:

Andrzej Bittel radnym sejmiku. Pozostanie wiceministrem

jm, Rynek Kolejowy/PAP 29.10.2018 2,5k

Andrzej Bittel radnym sejmiku. Pozostanie wiceministrem
Fot. Piotr Kała
Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel został radnym sejmiku województwa mazowieckiego. Nie zrezygnuje ze swojej funkcji w resorcie.
Andrzej Bittel w wyborach samorządowych do sejmiku województwa mazowieckiego startował z listy Zjednoczonej Prawicy z w okręgu nr 7 (powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński) z numerem 1. Zagłosowało na niego 42 714 osób, jak zauważa PAP - o 12 tys. więcej, niż na "jedynkę" PiS w poprzednich wyborach. Zjednoczona Prawica wygrała wybory do Sejmiku Mazowsza, zdobywając 24 mandaty. Koalicja Obywatelska ma 18 radnych, PSL - 8, a Bezpartyjni Samorządowcy - jednego. 

- Jestem bardzo dumny z wyniku - powiedział Andrzej Bittel Polskiej Agencji Prasowej dodając, że w związku z funkcją radnego "nie ma koncepcji rezygnowania z pracy w ministerstwie". - Zamierzam łączyć funkcje radnego w sejmiku województwa mazowieckiego oraz podsekretarza w Ministerstwie Infrastruktury - powiedział wiceminister odpowiedzialny za kolej. W poprzedniej kadencji samorządu Bittel był radnym warszawskiej dzielnicy Targówek. 

O plany ministra po ewentualnym objęciu mandatu "Rynek Kolejowy" pytał Ministerstwo Infrastruktury jeszcze przed wyborami. Rzecznik resortu Szymon Huptyś poinformował wówczas jedynie, że zgodnie z ustawą o samorządzie województwa (art. 23 ust. 4), mandatu radnego województwa nie można łączyć z mandatem posła lub senatora, wykonywaniem funkcji wojewody lub wicewojewody oraz członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony