Partnerzy serwisu:

Amtrak: Nowy pociąg KDP Avelia Liberty wejdzie do ruchu za rok [filmy]

Jakub Madrjas 26.04.2021 3,9k

Nowy pociąg Alstomu Avelia Liberty, który ma być następcą szybkich składów Acela amerykańskiej kolei Amtrak wejdzie do ruchu z opóźnieniem – na wiosnę 2022 roku.
Amtrak zamówił w Alstom 28 składów Avelia Liberty za ok. 2 mld dolarów w 2016 roku. Pociągi mają zastąpić obecne składy Acela na głównej magistrali z Waszyngtonu do Nowego Jorku i Bostonu. Pociągi z wychylnym pudłem mają w pierwszych latach kursować z prędkością do 255 km/h, a docelowo do 300 km/h. Pomieszczą też o 35 procent więcej pasażerów niż obecne składy.

Pierwszy pociąg, zbudowany według nowych wytycznych Federalnej Administracji Kolejowej, rozpoczął przed rokiem testy na federalnym torze doświadczalnym w Pueblo w stanie Kolorado. Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" Michelle Stein, szefowa komunikacji Alstomu na Ameryki, testy na torze w Pueblu zostały zakończone w styczniu 2021 roku. – Drugi skład kontynuuje testy na magistrali Waszyngton – Boston, które potrwają aż do jesieni 2021 roku – podaje Stein. W Internecie nie brakuje filmów z przejazdów, wykonywanych przez miejscowych miłośników:
Jak podaje przedstawicielka Alstomu, składy o numerach od 3 do 7 są obecnie w produkcji w zakładzie w Hornell w stanie New York. – Spodziewamy się wprowadzenia do służby pierwszych pociągów na wiosnę 2022 roku. Harmonogram został lekko zmodyfikowany z powodu pandemii COVID-19 i konieczności przeprowadzenia dodatkowych testów – przyznaje Michelle Stein.

W ostatnim kwartale 2020 roku Amtrak zaprezentował wnętrza składów, które nazwał New Acela (Nowa Acela). Można je zobaczyć na poniższym filmie:
Warto przypomnieć, że w trwającym już postępowaniu na kolejne 83 szybkie pociągi, które zastąpią użytkowane składy wagonowe, blisko zwycięstwa jest oferta Siemensa. Niewykluczone są kolejne zakupy, bo Amtrak ma szansę otrzymać aż 80 mld dolarów na rozwój z American Jobs Plan prezydenta Joe Bidena. Biden znany jest z dużej sympatii do kolei.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony