Partnerzy serwisu:

Amtrak: Nowa Acela od Alstomu zaczyna testy

Łukasz Malinowski 18.02.2020 114

Alstom zakończył prace nad pierwszym, nowym składem Acela dla Amtraka. Były one prowadzone w fabryce w Hornell. Teraz pojazd rozpocznie testy na torze doświadczalnym w Pueblo w stanie Kolorado. Przewozy mają ruszyć za rok.
W sumie Amtrak ma pozyskać 28 zestawów Acela, na które otrzymał 2,45 mld dolarów kredytu z federalnego Departamentu Transportu. Prace prowadzone są w zakładach Alstomu w Hornell w stanie Nowy Jork, a umowa pomiędzy producentem a przewoźnikiem została zawarta w roku 2016. Jak podkreśla amerykański przewoźnik, 95% podzespołów wytwarzanych jest na rynku krajowym, a produkcja składów oznaczała stworzenie miejsc pracy dla 1,3 tys. osób.

Podczas gdy pierwszy skład jedzie na testy w zakładach w Hornell, gotowy jest już drugi, a produkcja trzeciego rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Testy dynamiczne w Pueblo będą trwały dziewięć miesięcy. Po ich zakończeniu skład wróci do zakładów Alstomu, a jego wnętrze zostanie do końca wyposażone.

Nowe pociągi mają zaoferować więcej przestrzeni na nogi, ładowarki, porty USB i regulowane punkty świetlne. Jednocześnie liczba oferowanych miejsc wzrośnie o jedną czwartą, do 378 miejsc, w porównaniu do obecnie używanych składów.

Start przewozów zupełnie nowymi pojazdami planuje się na rok 2021. Będą obsługiwać korytarz Waszyngton – Nowy Jork – Boston (The Northeast Corridor, znany też jako NEC). Pomiędzy dwoma pierwszymi miastami kursować mają w takcie co pół godziny, a dalej, do Bostonu, co godzinę. Obsługiwana trasa, o parametrach KDP będzie liczyła 735 km.

Składy Acela mają w pierwszych latach kursować z prędkością do 255 km/h, a docelowo do 300 km/h. Zostaną wyposażone w system wychylnego pudła oraz nowy system zderzeniowy, zbudowany według nowych wytycznych Federalnej Administracji Kolejowej.

Richard Anderson, prezes i dyrektor generalny Amtraka podkreśla, że to kolejny kamień milowy projektu wdrażania nowych pociągów na amerykańskie tory. – Jesteśmy o krok bliżej do umożliwienia klientom korzystania z udogodnień nowoczesnych pociągów – podkreśla. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że grudzień 2019 był najlepszym miesiącem w historii Aceli pod względem liczby przewiezionych pasażerów. W całym roku 2019 było ich 3,5 mln, czyli o niemal 5% więcej niż w ciągu poprzednich dwunastu miesięcy.

Jak informuje Amtrak, nowy skład dotrze do Kolorado 19 lutego trasą przez Chicago. Jeśli jesteście na miejscu, to będzie nie lada okazja do zrobienia zdjęć.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony