Partnerzy serwisu:

Amtrak: Liczymy na współpracę z Bidenem

simetra 08.11.2020 110

Amtrak: Liczymy na współpracę z Bidenem
Amtrak. Jazdy testowe Acela II.fot. Amtrak
Zarząd Amtraka zwrócił się z apelem o pomoc do prezydenta elekta Joe Bidena. Spółka liczy na to, że znany z zamiłowania do kolei „Amtrak Joe” wspomoże jej wysiłki mające na celu pozyskanie funduszy, które pomogą przetrwać pandemię koronawirusa.
– Amtrak nie może się doczekać współpracy z prezydentem elektem Joe Bidenem i Kongresem – możemy przeczytać w apelu zamieszczonym na stronie przewoźnika. Firma podkreśla, że w bezprecedensowej sytuacji, w jakiej znalazła się amerykańska kolej, Kongres musi podjąć działania pomocowe, które umożliwią Amtrakowi przywrócenie do pracy wszystkich zatrudnionych oraz wznowienie zawieszonych połączeń. Amerykański przewoźnik przypomina także o konieczności przeprowadzenia remontów znacznej liczby obiektów inżynierskich oraz potrzebie modernizacji całej sieci kolejowej.

Amtrak zwraca uwagę także na to, że kolej ma zasadnicze znaczenie dla dekarbonizacji amerykańskiego transportu, który generuje ok. 28% rocznej emisji dwutlenku węgla w USA. – Ponieważ samochody i ciężarówki odpowiadają za prawie 82% tych emisji, w całym kraju potrzebujemy alternatywy, jaką może być kolej pasażerska. Wkraczając w 50. rok naszej służby, jesteśmy gotowi odegrać ważną rolę w pomaganiu naszemu narodowi w odbudowie i rozwoju na przyszłość – podkreśla amerykańska firma.

Taki apel może wydawać się nam dziwny, ale jest on wynikiem obecnej sytuacji Amtraka i zmian zachodzących na amerykańskiej scenie politycznej. Firma zamyka właśnie swój rok rozliczeniowy i wie, że kolejnego bez pomocy państwa może nie wytrzymać – pandemia koronawirusa pozbawiła bowiem Amtraka większości pasażerów. Nowy prezydent elekt znany zaś jest nie tylko z zamiłowania do kolei, ale również dał się poznać jako zwolennik walki z przyczynami zmian klimatycznych. To ostatnie należy wiązać także z podjętą rok temu przez administrację Trumpa decyzją o wyjściu z Porozumień Paryskich. Nowa administracja zapowiada zmianę tej decyzji, zaś Amtrak liczy na lepsze czasy dla kolei.

Więcej o „Amtrak Joe” i jego codziennych podróżach pomiędzy Waszyngtonem a Wilmington przeczytacie w tekście pt. Amtrak Joe zostanie prezydentem USA? O sytuacji finansowej Amtraka oraz druzgocących efektach pandemii pisaliśmy w materiale pt. Amtrak: 4,8 mld USD potrzebne na przetrwanie.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony