Partnerzy serwisu:

Amerykanie nie chcą chińskiej technologii KDP

Łukasz Kuś 12.06.2016 235

Amerykanie nie chcą chińskiej technologii KDP
fot. XpressWest
Spółka XpressWest, która opracowuje projekt linii kolei dużych prędkości z Las Vegas do Los Angeles poinformowała o za kończeniu współpracy z chińskim konsorcjum China Railway International USA.
XpressWest to prywatna spółka, która opracowuje projekt 370 km linii Southwest Rail Network. Linia ta ma połączyć Las Vegas z siecią kolei aglomeracyjnej Metrolink w Los Angeles. W 2015 r. XpressWest zawarła porozumienie z konsorcjum spółek China Railway International Co, China Railway Group, CRRC Qingdao Sifang, China Construction America, CREEC USA i CRSC. Chińczycy mieli zaoferować Amerykanom swoje doświadczenie i technologie przy budowie Kolei Dużych Prędkości. W dziedzinie tej Chiny są jednym ze światowych liderów i znacznie wyprzedzają USA.

W czerwcu 2016 XpressWest zrezygnowało ze współpracy z chińskim konsorcjum. Główną przyczyną tego kroku są „trudności z obecnym funkcjonowaniem spółek z konsorcjum CRI i wyzwania związane z uzyskiwaniem pozwoleń do prowadzenia działalności”.

Rezygnacja ze współpracy z Chińczykami stanowi spory problem dla XpressWest ze względu na wymagania amerykańskiego rządu federalnego, który chce by pociągi dużych prędkości były produkowane na terenie USA. Amerykanie nie dysponują takimi technologiami i muszą je pozyskać od partnerów zagranicznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony