Partnerzy serwisu:

Alusta i Compremum wykonają prace na linii 281

Jakub Madrjas 09.05.2022 2,5k

Alusta i Compremum wykonają prace na linii 281
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z konsorcjum Alusta i Compremum umowę za ok. 44 mln zł na dokumentację i roboty na linii nr 281. 
Jak informuje PKP PLK, po realizacji robót na linii nr 281 między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem, na ok. 14 km, pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 120 km/h – nawet dwukrotnie szybciej niż obecnie. Podróże skrócą się z 20 min do ok. 15 min.

Zakres prac obejmuje wymianę toru i elementów sieci trakcyjnej. Na stacji Koźmin Wielkopolski będą nowe rozjazdy. Przewidziano modernizację 12 przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. w Koźminie Wielkopolskim, Nowej Obrze i Golinie. Na skrzyżowaniach toru z drogami będą m.in. dodatkowe zabezpieczenia. Wyremontowany zostanie m.in. most i wiadukt w Golinie (na ul. Bielawy).

Zasadnicze prace, po opracowaniu dokumentacji, planowane są od lutego 2023 r. Roboty na jednotorowym odcinku będą wymagały komunikacji zastępczej. Inwestycja, realizowana ze środków budżetowych, planowana jest do końca 2023 roku - informuje PLK przypominając, że na linii nr nr 281 w ostatnich latach przeprowadzono prace między Oleśnicą a Miliczem, Zdunami a Krotoszynem, Jarocinem a Wrześnią oraz Wrześnią a Gnieznem.

Umowa o wartości 54, 45 mln zł brutto ma zostać zrealizowana przez konsorcjum w terminie 18 miesięcy, w tym w ciągu 17 miesięcy mają zająć zrealizowane prace i roboty objęte harmonogramem i zakończone odbiorem końcowym, a w ciągu miesiąca od odbioru końcowego, mają zostać dostarczone zamawiającemu zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony