Partnerzy serwisu:

Alstom laureatem konkursu dla pracodawców

inf. pras 28.10.2021 686

Alstom laureatem konkursu dla pracodawców
Fot. Alstom
Alstom poinformował, że został laureatem regionalnego szczebla XXVIII edycji konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Firmę nagrodzono w kategorii pracodawców zatrudniających powyżej 249 pracowników w regionie śląskim. Wyróżnienie świadczy o tym, że Alstom tworzy bezpieczne i ergonomiczne miejsce pracy.
Jak czytamy w komunikacie, celem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzegają przepisów prawa pracy. Ze względu na zróżnicowanie zakładów pod względem liczby pracujących, pracodawcy są oceniani w trzech kategoriach. Alstom Konstal w Chorzowie, jeden z największych pracodawców w branży kolejowej w Polsce, został wyróżniony w III kategorii jako firma zatrudniająca powyżej 249 osób. Podczas oceny wzięto pod uwagę, m.in. przestrzeganie przepisów pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, rozwiązania systemowe dotyczące zarządzania BHP, wypadki przy pracy oraz dodatkowe elementy ochrony pracy.

- Jestem dumny, że mogłem odebrać to wyróżnienie w imieniu całego zespołu Alstom Konstal w Chorzowie. Na tytuł „Organizatora Pracy Bezpiecznej” pracujemy nieustannie, bezpieczeństwo to nasz priorytet. Wszystkie kampanie, programy, zasady i reguły, które wprowadzamy i których codziennie przestrzegamy, mają tak naprawdę jeden cel. Chcemy, żeby każdy pracownik naszego zakładu każdego dnia wracał bezpiecznie do swoich bliskich. Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie - powiedział Paweł Siwek, Dyrektor Zakładu Alstom Konstal w Chorzowie cytowany w komunikacie.

Zdobywcy pierwszych miejsc etapu regionalnego będą reprezentować województwo na szczeblu ogólnopolskim, który zostanie rozstrzygnięty w Warszawie. Główny Inspektor Pracy przyzna laureatom nagrody honorowe MECUM TUTISSIMUS IBIS, których nazwa wyraża przesłanie konkursu „Ze mną będziesz najbezpieczniejszy”. Najlepsi w swoich kategoriach pracodawcy zostaną wpisani na „Złotą Listę Pracodawców” - informuje Alstom.

Firma podkreśla, że wciąż poprawia bezpieczeństwo pracy, nie tylko spełniając obowiązkowe standardy definiowane przepisami prawa. Poza niezbędnymi szkoleniami, przeprowadza szeroką gamę dodatkowych działań koncentrujących się na zagadnieniach bezpieczeństwa pracy oraz inwestuje w poprawę warunków pracy. Stworzył System Sugestii Pracowniczych CreAction, w ramach którego pracownicy mogą brać udział w poprawie organizacji bezpieczeństwa, ergonomii oraz organizacji stanowisk pracy. Dodatkowo firma popularyzuje wiedzę o ochronie pracy i działa na rzecz rozwoju bezpieczeństwa pracy organizując różnego rodzaju kampanie i wydarzenia - czytamy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony