Partnerzy serwisu:

Alstom zaprezentował projekt pociągów KDP dla USA

Tomasz Kościelny 22.10.2017 4k

arrow
arrow
Alstom zaprezentował projekt pociągów KDP dla USA
Graf. Alstom
Alstom zaprezentował projekt pociągów KDP dla USA
Alstom zaprezentował projekt pociągów KDP dla USA
Już wiadomo, jak będą wyglądały składy Avelia Liberty. To nowa generacja pociągów Alstomu dla Stanów Zjednoczonych. Firma Amtrak będzie obsługiwała przy ich wykorzystaniu korytarz północno - wschodni.
Projekt nawiązuje oczywiście do charakterystycznych barw Amtraku. Wykorzystano w nim kolory: niebieski, czerwony oraz biały. Na czole pociągu pojawią się również szarości. Projektantom zależało na tym, aby w bardzo prosty sposób wyeksponować markę.

28 nowych pociągów dużych prędkości zastąpi istniejącą flotę pociągów Acela. Nowe składy pozwolą na poprawę przepustowości, zwiększenie częstotliwości kursowania, skrócenie czasu podróży oraz obniżenie kosztów eksploatacji.

Nowe pociągi powstaną w zakładzie Alstomu w Hornell w stanie Nowy Jork. Ich utrzymanie będzie prowadzone w halach Amtraku w Bostonie, Nowym Jorku oraz w Waszyngtonie, przy specjalnym wsparciu ze strony Alstomu. 15-letnia umowa zawiera opcję przedłużenia utrzymania o kolejne 15 lat, na podobnych zasadach. Umowa na dostawę pociągów została zawarta w sierpniu 2016 roku.

Avelia Liberty to najnowszy produkt Alstomu wśród pociągów dużych prędkości. Składy będą w stanie przewieźć o jedną trzecią więcej pasażerów niż dotychczasowe. Pociąg będzie zestawiony z modułu zasilającego i dziewięciu członów. Niewykluczone, że w przyszłości producent zwiększy je o trzy dodatkowe człony. Pociągi będą rozpędzały się do prędkości 300 km/h. W pierwszych miesiącach eksploatacji będą one ograniczone prędkością ok. 260 km/h. Pociągi będą wyposażone w system wychylnego pudła.

Pierwszy skład zostanie wyprodukowany w 2019 roku. Regularna eksploatacja ma ruszyć dwa lata później.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony