Partnerzy serwisu:

Alstom z dużym kontraktem w Norwegii. Wygrana firma musiała szanować prawa człowieka

Michał Szymajda 08.01.2022 9,7k

Alstom z dużym kontraktem w Norwegii. Wygrana firma musiała szanować prawa człowieka
Graf. Norske Tog
Państwowy norweski przewoźnik Norske Tog kupił w Alstomie 30 elektrycznych pociągów regionalnych. Możliwe jest znaczne rozszerzenie zamówienia.
Pociągi mają kursować na linii Østfold, na południe od Oslo w kierunku granicy szwedzkiej. Wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone do 2025 roku.

Po wprowadzeniu nowych pojazdów możliwe będzie wycofanie z ruchu 40-letnich ezt, które teraz jeżdżą na linii. Ma wzrosnąć pojemność składów. Nowe sześciowagonowe Coradie Nordic zabiorą na pokład 778 pasażerów przy tym 294 na miejscach siedzących – to więcej o 40% niż potrafią przewieźć kursujące obecnie na południowej linii pociągi. Ponadto połączeń na południowej linii ma być więcej. Pojazdy Coradia Nordic, jak sama nazwa wskazuje, są lepiej przygotowane do pracy w trudnych zimowych warunkach na północy.

Alstom przypomina, że podobne pojazdy z powodzeniem kursują już w Szwecji, a Koleje Duńskie właśnie wybrały ten pojazd w drodze dużego przetargu. W opcji pozostaje możliwość zakupu przez Norske Tog kolejnych 170 pociągów tego typu.

Jak podkreśla przewoźnik, konsorcjum Alstom Transport Norway i Alstom Transport Germany zostało wybrane w drodze konkursu, do którego zgłosiło się pięciu innych potencjalnych dostawców. Koleje Norweskie wprowadziły do przetargu warunki dotyczące przestrzegania praw człowieka oraz poszanowania środowiska. M.in. w związku z tym Alstom musiał potwierdzić, że jedna ze spółek zależnych pracująca przy budowie lekkiej kolei we wschodniej Jerozolimie, na terytoriach okupowanych przez Izrael, przestrzega wytycznych komisarza ONZ do spraw praw człowieka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony