Partnerzy serwisu:

Alstom w Polsce redukuje wpływ na środowisko

inf. pras 29.07.2020 894

arrow
arrow
Alstom w Polsce redukuje wpływ na środowisko
Fot. Alstom
Alstom w Polsce redukuje wpływ na środowisko
Alstom w Polsce redukuje wpływ na środowisko
Alstom w Polsce redukuje wpływ na środowisko
Alstom poinformował, że do 2023 roku zamierza zrealizować cel pozyskiwania ze źródeł odnawialnych (OZE) przynajmniej 80% energii wykorzystywanej w swoich zakładach, a do 2025 ma być to pełne sto procent. Natomiast już teraz zakład Alstom Polska w zużywa 100% energii z odnawialnych źródeł.
Jak czytamy w komunikacie, dostawcą certyfikowanej energii dla zakładu Alstom w Chorzowie jest Tauron, drugi co do wielkości na polskim rynku producent i dostawca energii. Zielona energia pochodzi bezpośrednio z wodnych i wiatrowych instalacji OZE, których właścicielem jest Tauron Ekoenergia. 

- Wraz z nadejściem 2020 roku zakontraktowaliśmy 12 000 MWh energii poświadczonej certyfikatem pochodzenia, co odpowiada 100% szacowanego rocznego zużycia naszego zakładu w Chorzowie. To ogromna ilość przyjaznej środowisku energii. Dla porównania – wystarczyłaby ona na oświetlenie i zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych przez cały rok w ponad trzech tysiącach domów - czytamy w komunikacie.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, Alstom rozpoczął także kampanię "Plastic Free – Wolni od plastiku". W pierwszej fazie akcji firma wyeliminowała w swoich budynkach wodę w plastikowych butelkach i jednorazowe kubeczki oraz rozdała bidony zachęcając pracowników do korzystania z nich w codziennej pracy. Kolejnym krokiem będzie redukcja plastikowych opakowań materiałów produkcyjnych dostarczanych do Alstom. Dzięki tym działaniom, Alstom w Polsce zredukuje 9 ton plastiku rocznie - podkreśla producent taboru.

Alstom podkreśla, że w ostatnich latach znalazł się w rankingu „100 najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie” prowadzonym przez Corporate Knights oraz w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index, DJSI), Świat i Europa.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony