Partnerzy serwisu:

Alstom w Nadarzynie? Producent chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce

Michał Szymajda 21.06.2021 3,4k

Alstom w Nadarzynie? Producent chce zwiększyć zatrudnienie w Polsce
Fot. youtube.com/watch?v=jnuxWPOMO70 , Tomáš Pelech - vlaky
Alstom zamierza stworzyć w podwarszawskim Nadarzynie linię do produkcji wózków do taboru kolejowego. Te trafiałyby do pojazdów producenta sprzedawanych na rynku europejskim.
O planach producenta poinformował Puls Biznesu. Projekt Alstomu ukrywa się pod roboczą nazwą „New Warsaw Site”. Dotyczy przeniesienia istniejącego już zakładu z Piaseczna do nowej lokalizacji z lepszymi perspektywami w Nadarzynie.

– W Piasecznie jesteśmy w stanie wyprodukować 550 wózków rocznie. Nie mamy tam jednak technicznych możliwości rozbudowy zakładu, dlatego planujemy uruchomić produkcję w nowej lokalizacji (…) – powiedział w rozmowie z „PB” Michał Guzek, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce.

W Piasecznie Alstom chciałby produkować 1500 wózków do taboru kolejowego i tramwajowego rocznie, z perspektywą wzrostu skali produkcji nawet do 3000 wózków. W Piasecznie w głównej mierze produkowane są wózki do elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Stream, montowanych głównie w Chorzowie dla klientów m.in. z Włoch i Holandii. Wysyłane są także do innych państw, gdzie budowane są pojazdy pod marką Alstom. Zatrudnienie w podwarszawskim oddziale koncernu miałoby wzrosnąć z 60 do nawet 160 osób.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony