Partnerzy serwisu:

Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce

inf. pras. 28.06.2022 2,1k

arrow
arrow
Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce
fot. Alstom
Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce
Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce
Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce
Alstom świętuje 25-lecie obecności w Polsce
Alstom świętuje w tym roku 25-lecie swojej obecności w Polsce. W sobotę 25 czerwca 2022 w czterech największych zakładach (Wrocław, Warszawa, Chorzów i Katowice) podczas dni otwartych zespoły Alstom i ich rodziny zgromadziły się, aby uczcić jubileusz firmy. Goście mogli zwiedzić zakłady, obejrzeć pociągi produkcji Alstom, zapoznać się z samym procesem produkcji, skorzystać z licznych atrakcji związanych z promocją zdrowia oraz konkursów dla dzieci. Zakłady Alstom gościły w tym dniu prawie 5000 osób.
– W ramach obchodów 25. rocznicy nasi pracownicy i ich rodziny mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się z bliska naszym produktom i przejechać się naszymi pociągami. Nasi bliscy, a szczególnie nasze dzieci, zawsze bardzo doceniają to, że mogą zobaczyć i zrozumieć, czym zajmujemy się na co dzień! Dla naszego zespołu była to również wspaniała okazja do spotkania się po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią i spędzenia wspólnie czasu – mówi Sławomir Cyza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich cytowany w komunikacie.

Jak podkreśla firma, od 1997 roku, kiedy rozpoczęła działalność w naszym kraju, zainwestowano w swoje polskie zakłady ponad 1 miliard złotych, obecnie zatrudnia ponad 4000 osób i współpracuje z tysiącami polskich dostawców. Firma od 25 lat modernizuje polską kolej w oparciu o najlepsze praktyki i światowe innowacje, bazując na bogatej tradycji przemysłowej swoich zakładów: 180 latach tradycji Pafawagu we Wrocławiu, prawie 100 latach ZWUS-u w Katowicach oraz 150 lat Konstalu w Chorzowie.

Alstom podkreśla, że ma znaczący wpływ na branżę transportową w Polsce. Obecnie w Polsce eksploatowanych jest już wiele pojazdów produkowanych przez Alstom, w tym pociągi, lokomotywy, metro czy tramwaje. Firma jest producentem pierwszego w Polsce pociągu dużych prędkości – Pendolino. W sumie od 2014 r. po polskich torach jeździ 20 pociągów tego typu, pokonując dziennie 21 tys. km i odwiedzając 34 polskie miasta. Alstom wprowadził na polski rynek ważne projekty z zakresu automatyki kolejowej i infrastrukturalne, jak ERTMS/ETCS L2 czy system ATC w metrze warszawskim. Zapewnia również utrzymanie pociągów Pendolino od 2014 roku, lokomotyw Traxx od 2007 roku i pociągów Twindexx od 2010 roku.

– Alstom od 25 lat wprowadza do Polski innowacje, inwestycje i najwyższej klasy technologie kolejowe i jesteśmy gotowi, aby wprowadzić do kraju kolejne. Dysponujemy pełną gamą produktów i usług, które od tych wszystkich lat są dobrze znane Polakom. Jesteśmy liderem polskiego rynku sygnalizacji, nasze systemy umożliwiają bezpieczną i płynną jazdę pociągów, a nasze pociągi dużych prędkości Pendolino od 2014 roku przejechały już 50 mln km z 25 mln pasażerów na pokładzie. Mamy też ponad 100 lokomotyw Traxx, a nasze wagony Metropolis stanowią 25% floty warszawskiego metra, zapewniając szybki i bezpieczny transport pasażerów po stolicy – mówi Sławomir Cyza.

Jak czytamy w komunikacie, Alstom posiada w Polsce 11 zakładów, w tym trzy zakłady produkcji taboru kolejowego i komponentów – w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, zakład produkcji systemów sterowania ruchem w Katowicach, centrum serwisowe Pendolino, a także centra serwisowe Traxx i Twindexx w Warszawie, centrum serwisowe Traxx w Toruniu, zakład produkcji komponentów lokomotyw w Łodzi oraz zakład produkcji wózków Coradia w Piasecznie.

Alstom przypomina, że jest pierwszą firmą kolejową na świecie, która wyprodukowała pociąg pasażerski napędzany wodorem Coradia iLint, który może być produkowany w Polsce, a dzięki niedawno podpisanej umowie o współpracy z PKN Orlen, pociągi wodorowe mają szansę wkrótce pojawić się na naszych torach. Alstom dodaje, że jest jedyną firmą kolejową w Polsce posiadającą certyfikat Top Employer 2020, 2021 i 2022. Od 2019 r. działania Alstom są uwzględniane w raportach Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W 2022 r. firma została sygnatariuszem Karty Różnorodności, zobowiązując się do przeciwdziałania dyskryminacji i wdrażania polityki równego traktowania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony