Partnerzy serwisu:

Alstom, Siemens i Stadler zakwalifikowane do ogromnego przetargu na ezety dla SBB

Jakub Madrjas 02.09.2020 4,1k

Alstom, Siemens i Stadler zakwalifikowane do ogromnego przetargu na ezety dla SBB
Fot. Thomas Naas
Trzech producentów taboru zakwalifikowało się do drugiego etapu ogromnego przetargu na 194 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Szwajcarii. 
Szwajcarskie koleje federalne ogłosiły w maju – wraz z dwoma innymi przewoźnikami – ogromny, dwuetapowy przetarg na 194 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Pojazdy mają być dostosowane do ruchu międzynarodowego do Niemiec i Austrii. Z zamawianych zespołów trakcyjnych 106 ma przypaść szwajcarskim kolejom państwowym SBB, 70 – Thurbo, a 18 – RegionAlps. 

Jak informuje International Railway Journal, do drugiego etapu zakwalifikowały się Alstom, Siemens i Stadler. W trakcie procesu sprawdzono m. in. potencjał producentów, zarządzenie jakością i wprowadzone środki ochrony środowiska. Szwajcarscy zamawiający zastrzegli, że wybrana platforma musi być obecnie użytkowana w Europie – nie może stanowić nowego projektu. Producenci mają teraz czas do połowy 2021 r. na przygotowanie ofert,  

Plan przewiduje udzielenie zamówienia do 2022 r. i wprowadzenie pierwszych pociągów do rozkładu jazdy w 2026 r. Kontrakt obejmie opcje na dostawy do 316 pociągów, a także utrzymanie i instalację ERTMS/ETCS. Ma to być jeden z dwóch typów ezetów na całej sieci SBB. Drugi planowany jest do wprowadzenia do eksploatacji w latach 2037-2048.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony