Partnerzy serwisu:

Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii

inf. pras. 13.06.2019 2,3k

Alstom przedstawił projekt szybkich pociągów dla Wielkiej Brytanii
Fot. Alstom
Alstom przedstawił swoją propozycję taboru dla brytyjskiego projektu szybkiej kolei HS2. 
Jak zapowiadają brytyjscy kolejarze, integracja infrastruktury HS2 i sieci konwencjonalnej od Szkocji aż po południe Anglii sprawi, że HS2 stanie się kluczowym elementem w procesie rewitalizacji miejscowości na terenie całego kraju, zwłaszcza w regionie Midlands i Anglii Północnej.

- Wizją Alstomu jest stworzenie ponadczasowego, klasycznego pociągu HS2, oferującego pasażerom niezrównany komfort podróży w przestronnym, spokojnym wnętrzu i dużą prędkość. Alstom z dumą przedstawia projekt pociągu dla HS2 – najistotniejszego projektu gospodarczej rewitalizacji w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Dzięki niemu wielkie miasta w regionie Midlands i Anglii Północnej będą ze sobą powiązane jak nigdy wcześniej, a regionalne gospodarki dostaną nowy impuls do rozwoju – powiedział Nick Crossfield, dyrektor zarządzający Alstomu na Wielką Brytanią i Irlandię.

Projekt pociągów dla HS2 Ltd powstał w oparciu o doświadczenie Alstomu w produkcji taborów kolejowych wysokich prędkości. Producent przypomina, że należy do niego rekord prędkości dla pociągów wysokich prędkości wynoszący 574 km/h, jest jedynym producentem kolejowym, który otrzymał zamówienia na czterech różnych kontynentach, w takich krajach jak Korea, Włochy, Maroko, czy też Stany Zjednoczone.

Spółka HS2 Ltd zamierza podjąć decyzję o przyznaniu zamówienia na tabor kolejowy w 2020 r. Oprócz Londynu, Birmingham, Manchester i Leeds usługi HS2 będą dostępne również w punktach docelowych nienależących do sieci podstawowej, takich jak York, Newcastle, Liverpool, North West, Glasgow i Edynburg.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony