Partnerzy serwisu:

Alstom potwierdza zainteresowanie kupnem Bombardier Transportation

Witold Urbanowicz 17.02.2020 70

Alstom potwierdza zainteresowanie kupnem Bombardier Transportation
fot. Bombardier Transportation
Firma Alstom w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła fakt prowadzenia rozmów z Bombardierem na temat przejęcia firmy Bombardier Transportation. Na razie nie zapadły jednak żadne decyzje. Taka zmiana miałaby stanowić odpowiedź na konkurencję ze strony CRRC.
„Alstom potwierdza rozmowy z Bombardierem na temat możliwego przejęcia Bombardier Transportation przez Alstom. Dyskusje trwają. Nie podjęto ostatecznej decyzji” - napisał w oświadczeniu Alstom.

Poufne rozmowy biznesowe na ten temat miały rozpocząć się w ubiegłym roku. Porozumienie nie gwarantuje jednak sukcesu: na przeszkodzie mogą stanąć przepisy antymonopolowe w Europie – tak jak to się stało z fuzją Alstom i Siemens Mobility. Taki twór miałby bowiem, zdaniem instytucji unijnych, dominującą pozycję na rynku w segmencie systemów sterowania ruchem i kolei dużych prędkości.

Jak donoszą źródła agencji Reutersa, porozumienie, którego wartość sięgnie 7 mld dolarów, jest bliskie.

Komunikat pojawił się kilka dni po tym, jak Bombardier ogłosił przekazanie 33,5% udziałów w projekcie A220 Airbusowi i rządowi Quebecu. Tym samym kanadyjska firma wycofała się z lotnictwa komercyjnego. Działania podejmowane przez Bombardiera mają na celu zmniejszenie zadłużenia. Firma potrzebuje środków w związku z kilkoma problematycznymi projektami transportowymi. Jednocześnie fuzja gigantów miałaby stanowić odpowiedź na rosnącą konkurencję ze strony CRRC z Chin.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony