Partnerzy serwisu:

Alstom pokazał wagony dla nowych pociągów Acela [film]

Michał Szymajda 15.06.2019 1,6k

Alstom po raz pierwszy zaprezentował niemal gotowe wagony z kabiną maszynisty nowych szybkich składów zespolonych Acela. Są przeznaczone dla amerykańskiego przewoźnika Amtrak.
Produkcja nowych 28 zestawów Acela trwa w związku z podpisanym w 2016 roku kontraktem. Są one budowane w fabryce Hornell w stanie Nowy Jork. Start przewozów zupełnie nowymi pojazdami planuje się na rok 2021. Obsługiwać mają relację Waszyngton – Nowy Jork – Boston. Pomiędzy dwoma pierwszymi miastami kursować mają w takcie co pół godziny, a dalej, do Bostonu, co godzinę. Amerykańska linia KDP będzie miała 735 kilometrów.

Acele rozpędzą się w pierwszych latach do 255 km/h, ale docelowo pojadą z prędkością 300 km/h. Pociągi zostaną wyposażone w system wychylnego pudła oraz nowy system zderzeniowy, zbudowany według nowych wytycznych Federalnej Administracji Kolejowej. 26 pojazdów składać się będzie z 9 wagonów. Mają mieć o 25% większą pojemność niż starsze Acele, które już kursują w ramach połączeń Amtraka. To znaczy, że wygodnie będzie w nich podróżować 378 pasażerów.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony