Partnerzy serwisu:

Alstom podpisał umowę z Knorr-Bremse na utrzymanie floty Pendolino w Polsce

inf. pras. 23.12.2019 166

Alstom podpisał umowę z Knorr-Bremse na utrzymanie floty Pendolino w Polsce
fot. Alstom
Alstom oraz Knorr-Bremse podpisały umowę ramową na wykonywanie usług utrzymaniowych i serwisowych całej floty Pendolino w Polsce - podał producent taboru.
Umowa ramowa dotyczy dostawy części zamiennych, przeglądy podzespołów hamulcowych oraz kompleksową obsługę serwisową 20 pojazdów Pendolino ED250. W ramach przeglądów przeprowadzane będą czyszczenie, montaż oraz demontaż podzespołów hamulców, wymiana uszczelnień, wymiana lub regeneracja elementów składowych zgodnie z dokumentacją Knorr-Bremse, który jest również pierwszym wykonawcą systemów hamulcowych w Pendolino.

Umowa ramowa została podpisana 18 grudnia 2019 roku i obejmuje okres współpracy przewidziany na 13 lat.

Pociągi Pendolino od samego początku są serwisowane w Warsztacie Utrzymania Technicznego (WUT) prowadzonym przez Alstom. Ten najnowocześniejszy w Europie obiekt, jest zlokalizowany w Olszynce Grochowskiej w Warszawie i zajmuje teren o powierzchni 26 ha. Przeglądami i serwisem pociągów zajmuje się codziennie 116 specjalistów Alstom.

Pendolino są pierwszymi i jedynymi w Polsce pociągami kolei dużych prędkości. Odznaczają się wyjątkową niezawodnością i dostępnością, wyznaczając nowe standardy jakości na polskiej kolei. Od dnia wprowadzenia do eksploatacji w grudniu 2014 roku pociągi dużych prędkości Avelia Pendolino pokonały już 30 milionów kilometrów, co świadczy o niezawodności składów Pendolino i doskonałej obsłudze serwisowej świadczonej przez Alstom.

- Jesteśmy dumni, że wiodący dostawca układów hamulcowych stał się naszym stałym partnerem. Dzięki temu możemy zagwarantować zarówno właścicielowi, jak i użytkownikom Pendolino serwis oraz najwyższą jakość podzespołów, co przekłada się również na bezpieczeństwo. Długoterminowy kontrakt pozwala nam również na obsługę serwisową Pendolino na najwyższym możliwym poziomie przy optymalnych, z góry określonych kosztach - powiedział Artur Fryczkowski, prezes Alstom Polska w komunikacie prasowym.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony